חדשות שוק ההון

יו ניבו קיבלה תקן GMP ראשוני למפעל הייצור שלה

בשלב ראשון תרכוש החברה תפריחות מחוות קיימות, ועם השלמת תקן שלב ב׳ לעבור לייצור במפעל באשקלון; בכוונת החברה להתחיל במכירות ברבעון הרביעי של שנת 2019

חדשות ספונסר 27/05/2019 10:12

א+א- 1

חברת יו ניבו מדווחת הבוקר כי חברת הבת יו אן וי מדיסין קיבלה מהיחידה לקנאביס רפואי במשרד הבריאות את תקן הGMP שלב א’ (תקן תשתיות). התקן מסמיך את יו אן וי להתחיל ואלידציות לייצור במפעל לצרכי פיתוח מוצר העומד בתקן.

 

המפעל של יו אן וי הוא מפעל טכנולוגי, בשטח של 750 מ"ר הכולל 220 מ"ר חדרים נקיים, מעבדת מחקר ומרכז הפצה. למפעל יהיה כושר עיבוד מוצרי קנביס מעל 20 טון בשנה לרבות שמנים ותפרחות לעישון ואידוי.

 

התקן התקבל לאחר ביקורת מקדימה למפעל שנערכה על ידי משרד הבריאות והיק"ר ב-19.5.2019, במסגרתה נבדקו בין היתר נהלי יו אן וי, הכשרת עובדיה, רמת הסטריליות של החדרים הנקיים, מתקני הייצור, מערכות המיזוג, הכספות, אריזות המוצרים וכיוצ"ב.

 

בשלב ראשון, עתידה החברה לרכוש תפרחות קנביס רפואי מחוות קיימות איתן חתומה החברה. לאחר שלב הואלידציות כאמור, ייערך מבדק נוסף על ידי היק"ר לתהליך הייצור במטרה לקבל את תקן GMP-IMC הקבוע לייצור מוצרי קנביס רפואי, כאשר לאחר קבלתו יו אן וי תהיה רשאית להתחיל לייצר את המוצר שאושר באופן מסחרי ולמכור אותו.

 

הנהלת החברה רואה בשלב זה אבן דרך משמעותית במימוש תכניותיה האסטרטגיות ארוכות הטווח ומצפה להתחיל מכירות לאחר קבלת האישור הסופי. להערכת החברה, היא עתידה להתחיל לייצר באופן מסחרי ולהתחיל במכירות ברבעון הרביעי של שנת 2019.

 

גולן ביטון, מנכ״ל ומייסד החברה: ״מדובר באבן דרך משמעותית במימוש תכניותינו האסטרטגיות ארוכות הטווח. אנחנו מתחילים לייצר את מוצרינו בימים הקרובים וצפויים להתחיל מכירות בהקדם האפשרי לאחר אישור משרד הבריאות. אנחנו מחזיקים בכל שרשרת המוצר מגידול, ייצור, הפצה ופיתוח: אנו מפתחים מוצרים טכנולוגיים IN HOUSE שיעמדו בתקנים הישראלים והאירופים. בזכות מעבדת המו"פ החדשנית שלנו נוכל לבדל את עצמנו כחברה שיכולה בנוסף לכל גם לשתף פעולה עם חברות תרופות נוספות.״

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    המנייה גם תונפק בשווי מיליארדי שקלים

    המשקיעים חוששים אבל היא תטוס 27/05/2019 12:17