חדשות שוק ההון

סולגרין השלימה רכישת צבר פרויקטים בדרום הארץ

החברה רכשה את חלקה של או.פי.סי סולאר בחברת גרינדיי; לגרינדיי צבר פרויקטים של כ-200 מגה וואט מותקן בשלבי ייזום שונים

חדשות ספונסר 26/05/2019 14:57

א+א- 2

חברת סולגרין שבשליטת ג’נריישן קפיטל ולהב אל.אר הודיעה על השלמת רכישת חלקה של או.פי.סי סולאר שותפות מוגבלת בחברת גרינדיי אנרגיה מתחדשת המחזיקה בצבר פרויקטים בעלי פוטנציאל תפוקה מירבי של כ-200 מגה וואט מותקן בשלבי ייזום שונים בעיקר בדרום הארץ. 

 

במסגרת העסקה רכשה סולגרין את כלל החזקותיה של או.פי.סי בגרינדיי (85.3%) במצבן כפי שהן (as-is). יתרת המניות מוחזקות (וימשיכו להיות מוחזקות) בחלקים שווים על-ידי שלושה בעלי מניות נוספים.

 

תום שפרן, מנכל החברה : "רכישה זו מתווספת לצבר הפרויקטים בשלבי ייזום מתקדמים הקיים כיום בחברה וזאת כחלק מאסטרטגיית החברה למיקוד בפיתוח נכסים סולאריים בישראל והשתתפות במכרזים הקרובים של רשות החשמל".

 

בתחילת אפריל הודיעה החברה על זכייה של כ-18 מגה (הספק מותקן של כ-26 מגה-ואט) במחיר של 18.18 אג’ לקוט"ש במסגרת המכרז השלישי שהתקיים לייצור חשמל בטכנולוגיה פוטו וולטאית במיתקנים שיוחברו למתח גבוה ולמתח נמוך.

 

להערכת החברה, הקמת המתקנים במלוא המכסה בה זכתה החברה, כרוכה בהשקעה בהיקף של כ- 70-80 מיליון ש"ח. טווח ההכנסות הצפוי מהפרויקטים כתוצאה מהקמת המתקנים בהתאם לתעריף הינו כ- 8-9 מיליון ש"ח בשנה וה – NOI הצפוי מהפרויקטים הוא כ- 6-7 מיליון ש"ח בשנה.

 

לאחר המיזוג עם להב הרים ירוקים, בבעלות סולגרין כ- 329 מתקנים פוטו-וולטאיים בהיקף של כ-16 מגה וואט המייצרים הכנסות שנתיות של כ-35 מיליון שקל וצפי תזרים תפעולי של כ-25 מיליון שקל. בנוסף, בימים אלו מקימה סולגרין מספר מתקנים בינוניים בהספק כולל של כ-5 מגה-וואט לאחר שחברת הבת שלה (100%) נובה-סולאר זכתה במכרז של רשות החשמל ובמקביל חובר לרשת החשמל פרויקט מאגר הסוללים. בנוסף, עוסקת בפיתוח צבר פרויקטים משמעותי ביותר בשלבים שונים של מו"מ ותכנון בעיקר בצפון הארץ. לאחר המיזוג, ההון המצרפי של סולגרין צפוי להיות כ- 85 מיליון ₪ . מידע זה הינו מידע צופה עתיד ומבוסס על הערכות.

כתבות נוספות

2 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    אנרגיה ירוקה זה העתיד , דיי לזיהום

    Bigbang 27/05/2019 10:34

  2. 2
    אנרגיה ירוקה זה העתיד

    27/05/2019 10:33