ירון רוקמן, מנכל אשטרום נכסים קרדיט: ישראל הדרי

אשטרום נכסים רוכשת בניין משרדים בליברפול תמורת כ-337 מיליון שקל

סך ההון העצמי שיושקע על ידי החברה הינו כ- 33 מיליון ליש"ט; יתרת העסקה תמומן באמצעות מימון מתאגיד בנקאי

חדשות ספונסר 26/05/2019 12:12

א+א-

חברת אשטרום נכסים, מקבוצת אשטרום, הודיעה היום, כי חברה נכדה בבעלות מלאה שלה, חתמה על הסכם לרכישת מלוא הזכויות בנכס הממוקם בעיר ליברפול שבאנגליה, וזאת תמורת כ-337 מיליון שקל (כ-74 מיליון ליש"ט). 

 

הנכס הנרכש הינו בניין משרדים בשטח של 31,700 מ"ר, ומושכר למספר שוכרים, בתפוסה של כ-90%, עם מח"מ שכירויות של כ-6.5 שנים. דמי השכירות השנתיים שמניב הנכס מסתכמים בכ-25.1 מיליון שקל (כ-5.5 מיליון ליש"ט), והם משקפים תשואה של כ-7.4% ביחס למחיר רכישת הנכס.

 

סך ההון העצמי שיושקע על ידי החברה ברכישת הנכס הינו כ-150 מיליון שקל (כ-33 מיליון ליש"ט), כאשר בכוונת החברה הנכדה לממן את יתרת העסקה על ידי הלוואה מתאגיד בנקאי. אשטרום נכסים בוחנת את האפשרות להכניס שותפים בחברה הנכדה. במעמד חתימת ההסכם, הפקידה אשטרום נכסים בנאמנות סכום של כ-15.5 מיליון שקל (כ-3.4 מיליון ליש"ט), כאשר יתרת התמורה תועבר למוכר עם השלמת הרכישה ובאותו מועד תועבר הבעלות בנכס. השלמת העסקה צפויה לתאריך 31 ביולי 2019, וכפופה להתקיימות תנאים מתלים, כמקובל.

 

ירון רוקמן, מנכ"ל אשטרום נכסים: "אנחנו שמחים על חתימת הסכם לרכישת נכס בליברפול. לאחר שהודענו על כוונתנו להשקיע בשוק האנגלי בחנו בשנה האחרונה מספר עסקאות שאותרו על ידינו וחתמנו על הסכם רכישה בעסקה ראשונה בליברפול. מדובר בנכס המניב תשואה בהתאם ליעדי ההשקעה שקבענו, ושאנו רואים בו גם פוטנציאל השבחה עתידי, כאשר לצד עסקה זו אנו ממשיכים לפעול לאיתור הזדמנויות השקעה נוספות בנכסים מניבים באנגליה ובגרמניה, תוך התמקדות בבנייני משרדים ובמתחמי לוגיסטיקה ואחסנה. במקביל, אנו ממשיכים לפעול להרחבה והשבחה של פורטפוליו הנכסים של אשטרום נכסים בישראל ובגרמניה".

 

בשבוע שעבר פרסמה אשטרום נכסים את תוצאותיה הכספיות לרבעון הראשון של שנת 2019, מהן עולה כי החברה רשמה במהלך הרבעון עלייה של כ-11% בהכנסותיה לכ-56.8 מיליון שקל, וגידול ברווח הנקי לכ-40.8 מיליון שקל

  1. מניות בכתבה
  2. אשטרום נכסים

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה