ועדת ההשקעות של הראל הצביעה נגד תנאי העסקתו של אייל לפידות בשיכון ובינוי

חבילת השכר של לפידות מוערכת בכ-21 מיליון ₪ בשנה; הועדה מתנגדת גם לתנאי העסקת היו"ר ותנאי הפרישה של המנכ"ל היוצא

חדשות ספונסר 23/05/2019 13:25

א+א-

וועדת השקעות עמיתים של הראל, החליטה פה אחד, בישיבתה אמש, להצביע נגד תנאי העסקתו של אייל לפידות בחב’ שיכון ובינוי. כמו כן, החליטה הוועדה פה אחד להצביע נגד תנאי העסקתו של יו"ר שיכון ובינוי ונגד תנאי פרישתו של המנכ"ל היוצא.

 

יו"ר וועדת השקעות עמיתים הינו מר משה דברת וחברי הוועדה הנוספים הינם: דורון כהן, יובל בורנשטיין, גילי כהן וריקי גרנות.

 

לפידות מונה על ידי דירקטוריון החברה לכהן כמנכ"ל ב-16.4.2019 אולם מועד תחילת כהונתו ותנאי שכרו טרם אושרו. משכורתו של לפידות, מענק החתימה שהובטח כי ישולם לו במועד תחילת כהונתו בסך של 2 מיליון ₪, התנאים הסוציאליים וההטבות הנלוות, המענק השנתי,– כל אלה מצטברים לסכום המוערך בין 15-21 מיליון ₪ בשנה, מה שיהפוך את לפידות לשיאן השכר בחברות ציבוריות בישראל.

 

על מנת להעביר את תנאי העסקתו של לפידות דרוש רוב של 50% מקולות המיעוט. הראל מחזיקה 5% מזכויות ההצבעה בשיכון ובינוי מהווה כ-10% מקולות המיעוט. עוד ישתתפו בהצבעה ועדת ההשקעות של מנורה, בית ההשקעות מור וכן מיטב דש, פסגות ואנליסט שכבר החליטו להתנגד לחבילת השכר המוצעת.

 

ועדת ההשקעות של הראל מתנגדת גם לחבילת השכר של יו"ר הקבוצה תמיר כהן ולתנאי הפרישה המובטחים למנכ"ל הפורש משה לחמני.אסיפת בעלי המניות של החברה תתקיים ביום ראשון הקרוב (26.5.2019), אולם ההתנגדות הרבה בקרב רוב המוסדיים עלולה להביא לדחיית האסיפה.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה