חדשות שוק ההון

כלל ביוטכנולוגיה: Pi-Cardia סיימה בהצלחה ניסוי קליני בצנתר לב

הניסוי נערך בחולים עם היצרות מסתם אורטלי לבבי והוכיח את היתכנות הטיפול באמצעות ה-Leaflex, את בטיחותו וכן את יכולתו לשפר באופן משמעותי את תפקוד המסתם

חדשות ספונסר 23/05/2019 12:34

א+א-

כלל ביוטכנולוגיה מתכבדת להודיע כי Pi-Cardia Ltd סיימה בהצלחה ניסוי קליני במוצר Leaflex PerformerTM, צנתר לב המיועד לטיפול בחולי Aortic Stenosis (היצרות של המסתם האורטלי הלבבי).

 

הניסוי הוכיח את היתכנות הטיפול באמצעות ה-Leaflex, את בטיחותו וכן את יכולתו לשפר באופן משמעותי את תפקוד המסתם. תוצאות הניסוי הוצגו, במסגרת הכנס השנתי של איגוד המצנתרים האירופאי (EuroPCR) הנערך בפריז, על ידי החוקר הראשי בניסוי, פרופ’ Andreas Baumbach מבית החולים BARTs בלונדון.

 

הניסוי, אשר בוצע במספר מרכזים רפואיים באירופה ובישראל, נערך ב-16 חולי Aortic Stenosis במצב של היצרות חמורה אשר עמדו לפני השתלת מסתם מלאכותי. ב-11 החולים שבהם הושלם הטיפול באמצעות ה-Leaflex השתפר באופן משמעותי תפקוד המסתם (מפתח המסתם עלה מ-0.7 סמ"ר בממוצע ל-1.2 סמ"ר בממוצע והפרש הלחצים המקסימלי בין החדר השמאלי לאבי העורקים ירד מ-51 מ"מ כספית בממוצע ל-21 מ"מ כספית בממוצע). בכל החולים האמורים בוצעה בהצלחה השתלת מסתם מלאכותי לאחר הטיפול ב-Leaflex.

 

כלל  מחזיקה במישרין בכ-10% מהונה המונפק והנפרע של Pi-Cardia. כמו כן, מחזיקה אנטומיה טכנולוגיה רפואית ושותפות מוגבלת, אשר בה מחזיקה החברה 50%, כ-15% מהונה המונפק והנפרע של Pi-Cardia.

 

Pi-Cardia מפתחת את Leaflex, צנתר קרדיולוגי חדשני המיועד לטפל בחולים הסובלים מהיצרות של המסתם האורטלי הלבבי. ממחלה זו סובלים מיליוני בני אדם ברחבי העולם. Leaflex, הנבחן בניסויים קליניים, מיועד לשפר את תפקוד המסתם ללא צורך בהחלפתו בפרוצדורה ניתוחית או צינתורית מורכבת.

 

כתבות נוספות

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה