חדשות שוק ההון

המסחר בבורסת ת”א ננעל בעליות שערים

מדד ת"א 35 ומדד ת"א 125 עלו בכ – 0.70%. מבין המדדים הסקטוריאליים בלטו לחיוב מדדי הטכנולוגיה והתקשורת

מערכת ספונסר 22/05/2019 17:49

א+א-

הבורסה בת"א נסגרה היום בעליות שערים. מדד ת"א 35 עלה בכ – 0.69% ומדד ת"א 125 רשם עלייה זהה. מדד ת"א SME60 עלה בשיעור של כ – 0.76% ובאשר למדדים הסקטוריאליים, בלט לחיוב מדד התקשורת וטכנולוגיות המידע, שעלה בכ – 1.25% וכן מדדי הטכנולוגיה שעלו בשיעורים דומים.

את מחזורי המסחר הגדולים היום בבורסה המקומית, ריכזו מניות דיסקונט, לאומי, בזק ומזרחי טפחות, בירידה. מניות נייס, פועלים, כיל וקבוצת עזריאלי, ריכזו מחזורי מסחר גדולים בעלייה.

העליות הבולטות היום נמדדו בקרב מניית ישראל קנדה שעלתה בכ – ,4% ואחריה בטבלה, מניות תדיראן הולדינגס, קבוצת דלק, דלתא, אודיוקודס, נכסים ובנין, דלק קידוחים יהש ורציו יהש.

את שיעורי הירידות הגדולים הובילה היום מניית ניר חדרה שירדה בכ – 5.8%, ואחריה מניות איידיאיי ביטוח, צור, ביקום, בית שמש, טאואר, טבע וקרסו.

היקף המסחר היום עמד על כ – 1.3 מיליארד ₪.

המסחר בניו יורק מתנהל בירידות וגם באירופה נטייה לירידות.

חברת החשמל דיווחה לפני זמן קצר כי דירקטוריון החברה החליט לאשר את הסכם הפשרה עם החברות המצריות. נכון להיום, אין וודאות ביחס לחתימת הסכם הפשרה, וכניסתו לתוקף מותנית בקבלת אישור רשות החשמל.

 אלגומייזר מציגה אומדנים לתוצאותיה, לפיהם נמדד גידול של 35% בהכנסות. החברה, העוסקת בפיתוח ושיווק פתרונות תוכנה מבוססי בינה מלאכותית, מפרסמת הערכות לפיהן הכנסותיה לשנת 2019 צפויות לחצות את רף ה - 200 מיליון ₪.

אורביט: הרווח הנקי ברבעון עמד על 348 אלף דולר, לעומת הרבעון הראשון של 2018, בו הפסידה החברה 718 אלף דולר. ההכנסות ברבעון הראשון של 2019 הסתכמו ב-12 מיליון דולר, בהשוואה להכנסות של 10.1 מיליון בתקופה המקבילה ב – 2018.

ישרס: הרווח הנקי גדל ברבעון הראשון ב-27% ביחס לרבעון המקביל אשתקד. תחום הנדל"ן המניב של הקבוצה רשם NOI (הכנסות נטו משכר דירה) של כ-82.3 מיליון שקל ברבעון הראשון של שנת 2019, גידול של 13.5% לעומת התקופה המקבילה ב – 2018.

אלדר השקעות תקים מגדל משרדים בפארק העסקים החדש של חולון. החברה רכשה קרקע בשטח של 4.7 דונם בפארק העסקים ותקים עליו את "מגדל אלדר". המגדל יהיה בגובה 22 קומות, יכלול כ - 30 אלף מ"ר משרדים וכ-4,000 מ"ר שטחי מסחר ו-3 מרתפי חניה.

בזן: בתוך ימים ספורים לא תוכל החברה לספק בנזין ללקוחותיה. עיריית חיפה הודיעה לדור כימיקלים כי נאסר עליה לפרוק מיכליות שלMTBE –, תוסף חיוני לייצור בנזין. דור מתכוונת לעתור לבית המשפט נגד החלטת העירייה.

אופל בלאנס: הרווח הנקי עלה לשיא של 6.5 מיליון ₪. הגידול החד ברווח הנקי נובע מגידול בפעילות החברה, ירידה בעלויות מימון וקיטון בחובות מסופקים. החברה הודיעה על חלוקת דיבידנד של 3 מיליון ₪.

ישראמקו דיווחה על עליה של כ- 11% בהכנסות ממכירת גז וקונדסט. רווחי השותפות ברבעון הראשון לשנת 2019 הסתכמו לסך של כ - 81 מיליון דולר, בהשוואה ל - 79 מיליון דולר בתקופה המקבילה אשתקד.

 בריינסוויי השלימה גיוס מטופלים בניסוי לגמילה מעישון; מעל 260 חולים גויסו. יעד הניסוי העיקרי הוא השוואה של שיעור הפסקה מוחלטת של עישון הנמדדת לאורך 4 שבועות, בין קבוצות של טיפול פעיל וטיפול דמה.

איפקס קפיטל מרקטס מתחילים לסקר את מניבים ריט עם מחיר יעד של 1.9 שקל למניה; "להערכתנו, החברה תמשיך לרכז מאמצים לרכישה של נכסים חדשים בהיקף של כ-300 מ’ ₪ בשנה בתחום הלוגיסטיקה והתעסוקה, אשר להן פוטנציאל השבחה שיווקי", ציינו.

מנועי בית שמש: הכנסות הקבוצה גדלו ב - 57.1% והסתכמו בכ - 39 מיליון דולר. הרווח הנקי של הקבוצה ברבעון הראשון, הסתכם בכ - 5.7 מיליון דולר. החברה מציגה לראשונה בדוחותיה איחוד תוצאות עם חישולי כרמל שרכישתה הושלמה בתחילת השנה.

לאומי: ”גל רכישות מאסיבי של כלי רכב על רקע של שינויים במיסוי, הוביל לצמיחה מהירה ברבעון”. עוד צויין כי "המשך תהליך העלאת הריבית צפוי להיות איטי; סביבת האינפלציה התמתנה מעט, אך נותרה סביב הגבול התחתון של היעד".

קבינט הדיור אישר שבעה מתחמי התחדשות עירונית חדשים של כ-10,000 יחידות דיור. שבעת מתחמי פינוי בינוי יקודמו במסגרת הוועדה לקידום מתחמים מועדפים לדיור. האישורים ניתנו בין היתר, למתחמים בחדרה, ראש העין, פתח תקווה ויהוד.

שוהם ביזנס מציגה צמיחה של 72% בהכנסות וגידול של 89% ברווח הנקי. מחזור עסקאות האשראי הרבעוני עמד על כ - 277 מיליון שקל, עלייה של כ - 51% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד. התשואה להון במונחים שנתיים עבור רבעון זה עמדה על כ-35.3%.

אלקטריאון קיבלה מענק מרשות החדשנות לכביש חשמלי בתל אביב. החברה תבצע פיילוט בעיר עם חברת דן, ורשות החדשנות תשתתף ב-9.3 מיליון ₪.

אשטרום נכסים: ההכנסות ברבעון הראשון עלו בכ - 11%. הרווח הנקי ברבעון עלה לכ - 40.8 מיליון שקל לעומת הפסד של כ-6.4 מיליון שקל בתקופה המקבילה. החברה רשמה עליית ערך של נדל"ן להשקעה של כ - 19.6 מיליון שקל.

גידול של 42% נרשם ברווח של עזריאלי ברבעון הראשון לשנת 2019. החברה מציגה 8% צמיחה ב -NOI שהסתכם בכ - 400 מיליון ₪. שיעור התפוסה הממוצע במרכזי המסחר והקניונים של הקבוצה עומד על 98%.

 

כתבות נוספות

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה