חדשות שוק ההון

עליות שערים בבורסה לאחר העיכוב הממושך בפתיחה

מדד ת"א 35 עולה 0.52%; פנינסולה מזנקת 8.5% אחרי שפרסמה דו"חות חזקים; כן פייט מתרסקת 53% אחרי שגייסה אמש 6 מיליון דולר בבורסה בניו יורק

חדשות ספונסר 21/05/2019 15:25

א+א-

יום המסחר בתל אביב נפתח באיחור של קרוב ל-4 שעות, בעקבות סכסוך בין עובדי הבורסה להנהלה. עם פתיחת המסחר נרשמות עליות שערים, מדד תל אביב 35 עולה 0.76%, מדד ת"א 125 עולה בשיעור דומה. מדד הבנקים מוסיף 0.72%, מדד הנדל"ן מטפס 0.7% ומדד הנפט גז מתחזק 1.07%.

 

חברת הביומד כן פייט פארמה מתרסקת 53%. אתמול, לאחר שעלתה בחדות במהלך המסחר בניו יורק, והגיעה לעליות של 65%, פרסמה החברה הודעה על הנפקה ישירה (direct offering) של 1.5 מיליון ADS במחיר של 4$ לADS. המניה שינתה מגמה בחדות וסיימה את המסחר בניו יורק בירידה של 36%. היום בתל אביב, כאמור, המניה ממשיכה בצלילה חופשית של 53%.

 

עליות בולטות במדד תל אביב 125 בשעה זו - מלם תים מתחזקת 5.34% אחרי דו"חות חזקים, וואן טכנולוגיות עולה 4.82%, חילן מתחזקת 4%. מנגד, איי די איי ביטוח נופלת 5%, בזק מאבדת 3.4%, נייס נחלשת 2.93%. 

 

האיחור בפתיחת המסחר: על פי הודעת הבורסה שיצאה בבוקר, חדר המפעילים של הבורסה לא אויש היום בשל עיצומי עובדים בעקבות כך לא התאפשרה העלאת מערכות המסחר והסליקה. כתוצאה מכך פעולות הסליקה והתחזוקה הליליות לא הסתיימו בזמן לפני התחלת המסחר. המסחר נפתח בצהריים לאחר העלאת מערכות המסחר והסליקה. מנגד, טוענים בועד העובדים שמנכ"ל הבורסה איתי בן זאב צמצם את מצבת כח עובדי הבורסה בשעות הלילה והורה על השארתו של תורן אחד בלבד במקום מספר תורנים כפי שהיה נהוג עד כה. לטענת העובדים, הם התריעו על כך שתורן אחד בלבד לא מספיק למשמרת הלילה ועלול לסכן את מוכנות הבורסה, כפי שאכן קרה. 

 

באירופה מתנהל המסחר בשעה זו בעליות שערים, מדד הדקס עולה באחוז, הפוטסי עולה 0.6% ומדד הקאק מתחזק בשיעור של 0.52%. החוזים על הבורסות בניו יורק נסחרים כעת בעליות של עד 0.6% ומצביעים על פתיחת מסחר ירוקה. 

 

 

כתבות נוספות

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה