חדשות שוק ההון

המסחר בבורסת ת”א ננעל בירידות שערים

מדד ת"א 35 וכן מדד ת"א 125 ירדו בשיעור של כ – 0.70%. מבין המדדים הסקטוריאליים בלטו לשלילה מדדי הביומד והביטוח

מערכת ספונסר 20/05/2019 17:42

א+א-

הבורסה בת"א נסגרה היום בירידות שערים. מדד ת"א 35 ירד בכ – 0.70% ומדד ת"א 125 רשם ירידה בשיעור דומה של כ – 0.68%. מדד ת"א SME60 ירד בשיעור של כ – 1.11% ובאשר למדדים הסקטוריאליים, בלטו לשלילה מדד הביומד שירד בכ – 0.87% ומדד הביטוח שירדו בכ – 0.94%.

את מחזורי המסחר הגדולים היום בבורסה המקומית, ריכזו מניות דיסקונט, נייס, לאומי, בזק, מזרחי טפחות וכיל, בירידה. מניות פועלים ועזריאלי ריכזו מחזורי מסחר גדולים בעלייה.

מניית חילן עלתה היום בכ – 4.5% והובילה את טבלת המניות העולות. אחריה עלו מניות מליסרון, פוקס, נפטא, דלתא, וואן טכנולוגיות, שטראוס וארד.

את שיעורי הירידות הגדולים הובילה היום מניית נייר חדרה שירדה בכ – 9.5% ואחריה מניות לייבפרסון, ויקטורי, חברה לישראל, סלקום, רציו יהש, טאואר וקמטק.

היקף המסחר היום בת"א עמד על כ – 1.05 מיליארד ₪.

המסחר בניו יורק מתנהל במגמה שלילית, וגם באירופה ירידות שערים.

הוועדה המוניטרית החליטה היום להותיר את הריבית ללא שינוי, ברמה של 0.25%. הוועדה מעריכה שתוואי העלאת הריבית בעתיד יהיה הדרגתי וזהיר, באופן שיתמוך בתהליך שבסופו האינפלציה תתייצב בסביבת מרכז תחום היעד ובפעילות הכלכלית.

מספר דיווחים נרשמו היום בתל אביב בתחום הקנאביס; יו ניבו קיבלה אישור מרשם הפטנטים עבור משחה דרמטולוגית, פי.אל.טי פייננס קיבלה הארכת אישור לחוות הריבוי של אילן ביו וטוגדר קיבלה אישור לחוות הגידול שלה בישראל.

הראל פיננסים קבעו היום כי ”כלכלה איתנה עם ריבית נמוכה, תומכים בחשיפה גדולה למניות בישראל” ונימקו: "בשונה מהעולם שוק המניות בישראל מפגין ביצועים טובים מהעולם בחודשים האחרונים, אשר נתמכים בכלכלה איתנה, ריבית נמוכה ותמחור נוח יותר מבעולם".

רמי אפשטיין מונה למנכ”ל קדימהסטם. אפשטיין המכהן כדירקטור בחברה מזה כשש שנים, יחליף את המנכ"ל היוצא יוסי בן יוסף שהחליט לפרוש לאחר 11 שנים בתפקיד.

הרווח הנקי של בנק מזרחי גדל ב-17.8% והסתכם ב-404 מיליון ₪. דוחות הבנק מצביעים על עלייה בהכנסות הבנק ב-9.9%, לכדי 1.7 מיליארד ₪. סך כל המאזן הסתכם ב - 260 מיליארד ₪, גידול כ-7.1%. הבנק מעריך כי יחזור לחלק דיבידנד כבר ברבעון השני של 2019.

אקסלנס: "דו”ח חזק לבנק מזרחי, על אף המדד השלילי. הרבעון הבא צפוי להיות אף טוב יותר; מעלים את מחיר היעד ל-90 שקל למניה ושומרים על המלצת קנייה".

שטראוס מציגה היום ירידה בהכנסות ועלייה ברווחיות; המכירות של קבוצת שטראוס הסתכמו ב - 2.1 מיליארד ₪ ברבעון הראשון של 2019, ירידה של 2.8% לעומת התקופה המקבילה. הרווח הנקי עלה בכ-17%.

 לאומי שוקי הון על שטראוס: "גיוון העסקים של הקבוצה מאפשר לה לפצות על אזורי חולשה. בלטה לחיוב היכולת של החברה לשפר את הרווחיות על מנת לפצות על פיחות המטבעות תמחור המניה ממשיך להיות סביר – לא זול, אבל גם לא יקר".

גידול של 22% נרשם בהכנסות קבוצת ארד ברבעון הראשון. על פי דוחות החברה לרבעון הראשון, הרווח הנקי צמח בכ - 7.3% והסתכם לכ - 4.4 מיליון דולר בהשוואה ל - 4.1 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד.

הרווח הנקי של נייר חדרה ירד ב - 42% ברבעון הראשון. ההכנסות נותרו כמעט ללא שינוי והסתכמו ב - 456 מיליון ₪. EBITDA של כ-65 מיליוני שקלים לעומת כ - 61 מיליוני שקלים בתקופה המקבילה אשתקד.

מחזיקי האגח של בי קום ואינטרנט זהב אישרו את הצעת סרצ’לייט. מחזיקי כל סדרות האג"ח של בי קום ושל אינטרנט זהב הצביעו בעד ברוב של למעלה מ -75% כפי שדרשה הקרן.

 מליסרון מציגה היום עליה של כ - 5.5% ברווח הנקי ברבעון הראשון. ה -FFO גדל בכ - 3.5% לכ - 176 מיליון שקל. דירקטוריון החברה אישר חלוקת דיבידנד בסך של 60 מיליון שקל.

ווליו בייס בסקירה על מליסרון בעקבות דוחות הרבעון: "המלצת קנייה, 230 ש”ח למנייה". על אף תרחיש החדירה של אמאזון לישראל והקניות המקוונות, בווליו בייס "מעריכים כי פעילות הייזום של החברה תבטיח את המשך הצמיחה בשנים הקרובות".

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה