רמי אפשטיין מונה למנכ”ל קדימהסטם

אפשטיין המכהן כדירקטור בחברה מזה כשש שנים, יחליף את המנכ"ל היוצא יוסי בן יוסף שהחליט לפרוש לאחר 11 שנים בתפקיד

מערכת ספונסר 20/05/2019 16:34

א+א- 1

 קדימהסטם מודיעה היום על שינויים בהנהלת החברה. חברת הביוטכנולוגיה הישראלית מפתחת טיפולים תעשייתיים באמצעות תאי גזע עובריים, לטיפול במחלות נוירודגנרטיביות כגון ALS (מחלת ניוון שרירים) וסוכרת תלויית אינסולין. על פי הדיווח, יוסי בן-יוסף, מנכ"ל החברה, החליט לפרוש לאחר שניהל את החברה ב - 11 השנים האחרונות. בן-יוסף ישמש כנשיא כבוד של החברה וכן כיועץ אסטרטגי למנכ"ל החברה. רמי אפשטיין, אשר מכהן כדירקטור בחברה מזה כ-6 שנים מונה למנכ"ל קדימהסטם.

קדימהסטם נוסדה בשנת 2008 על ידי בן-יוסף ופרופ’ מישל רבל על סמך מחקריו של רבל, המכהן כמדען הראשי של החברה. במהלך שנות כהונתו של בן-יוסף גייסה החברה עד היום כ-47 מיליון דולר ובכלל זה גיוסים מהציבור בעקבות הנפקתה בבורסה בתל אביב. כיום החברה נמצאת בעיצומו של ניסוי קליני בבני אדם לטיפול במחלת ה-ALS.

אלי אופר, יו"ר קדימהסטם, התייחס למהלך: "החברה הגיעה להישגים רבים, החל מפיתוח טכנולוגיה ייחודית ועד הגעה לשלב מתקדם של ניסוי קליני בבני אדם, בדרך ליצירת ריפוי ייחודי למחלת ה- ALS. בן יוסף ישמש מעתה כיועץ למנכ"ל החברה ויסייע לה במטרה להביא מזור לחולי ALS, מחלה קשה וחשוכת מרפא וכן סוכרת, שהיא מגפה הפוגעת במאות מיליוני אנשים ברחבי העולם. אפשטיין מביא עימו ניסיון עסקי רב בתחום הפארמה והביוטכנולוגיה, הן כיזם והן כמנהל ואני מצפה להמשיך לפעול איתו ועם הצוות על מנת להביא בשורה ומזור לחולים רבים בקשת של מחלות ולהשיא ערך לבעלי המניות של החברה".

אפשטיין מחזיק בתואר שני במשפט מסחרי וקניין רוחני מאוניברסיטת King’s College בלונדון, וכן בתואר ראשון במשפטים מהאוניברסיטה העיברית בירושלים. בעל ניסיון כיזם ואיש עסקים, בעיקר בתעשיית הביוטק, הפארמה וההייטק, בתחומי מחקר ופיתוח, גיוסי הון ושיתופי פעולה אסטרטגיים, מיזוגים ורכישות, בין השאר בזירה הבינלאומית. הוביל כמייסד במשותף וחבר דירקטוריון את הקמתה והנפקתה של חברה ביודנווקס (BiondVax) בבורסת תל אביב, ורישומה מאוחר יותר למסחר גם בבורסת נאסדק. כמו כן הוביל הסכמי מסחור ותהליכי מו"מ עם מוסדות אקדמים. נוסף על כך, ייסד במשותף את חברת IDgene Pharmaceuticals ושימש כסמנכ"ל תפעול של החברה וחבר דירקטוריון בה וניהל את הניסויים הקליניים של החברה, בישראל ובארה"ב, של כ- 20,000 נבדקים ומשתתפים במחקר הקליני של החברה.

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    המנכ"ל היוצא יוסי בן יוסף שהחליט לפרוש לאחר 11 שנים בתפקיד הגנב + רמאי

    חיים קריות 14/08/2019 01:04