חדשות שוק ההון

גידול של 22% בהכנסות קבוצת ארד ברבעון הראשון

הרווח הנקי צמח בכ-7.3% והסתכם לכ-4.4 מיליון דולר בהשוואה ל-4.1 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד

חדשות ספונסר 20/05/2019 11:44

א+א-

קבוצת ארד שבשליטת קיבוץ רמות מנשה ודליה עם קבוצת מיילסטונס, העוסקת בפיתוח מוצרי מדידת מים, מדווחת היום על תוצאות הרבעון הראשון של 2019. הדו"ח כולל גם את נתוניה של חברת ווטר טק שנרכשה באוקטובר 2018. הכנסות החברה ברבעון הסתכמו בכ-55.2 מיליון דולר, לעומת כ-45.2 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד, גידול של 22%.

 

הרווח הגולמי ברבעון הסתכם בכ-18.5 מיליון דולר (המהווה כ-33.6% מההכנסות), לעומת כ-17.1 מיליון דולר (המהווה כ-37.9% מההכנסות) ברבעון המקביל אשתקד, גידול של כ-8.2%. הירידה בשיעור הרווח הגולמי נובעת , בין היתר, משינוי בתמהיל המכירות הגיאוגרפי, ומשינויים בשערי החליפין.

 

הוצאות הנהלה וכלליות הסתכמו ברבעון לסך של כ-3.9 מיליון דולר לעומת הוצאות בסך של כ-3.6 מיליון דולר בתקופה המקבילה אשתקד. הרווח התפעולי ברבעון הסתכם בכ- 5.7 מיליון דולר (המהווה כ-10.3% מסך ההכנסות), לעומת כ- 5.4 מיליון דולר (המהווה כ-11.9% מסך ההכנסות) ברבעון המקביל אשתקד, גידול של 5.6%. הירידה בשיעור הרווח התפעולי, נבעה מהשינוי בשיעורי הרווח הגולמי, שקוזזו משיעורי הוצאות תפעוליות ( מו"פ, שיווק, הנהלה), נמוכות ביחס לתקופה מקבילה.

 

הרווח הנקי ברבעון הסתכם בכ-4.4 מיליון, לעומת כ-4.1 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד , גידול של כ- 7.3%.

 

גבי ינקוביץ, מנכ"ל קבוצת ארד והוגו צ’אופן יו"ר דירקטוריון קבוצת ארד מסרו: " אנו מסכמים את הרבעון הראשון עם גידול בהכנסות אשר נובע מצמיחה ברוב השווקים בהם אנו פועלים וכן עליה בפרמטרים התפעוליים.

 

בשוק האמריקאי הצגנו קיטון בהכנסות ברבעון אשר נבע בעיקרו ממספר הזמנות שאספקתן לא התאפשרה במהלך הרבעון הראשון ממספר סיבות, כולל תנאי מזג אויר קשים ברבעון בארה"ב . במהלך שנת 2018 ביצענו מגוון מהלכים בשוק האמריקאי שכללו בין היתר העמקת יכולות המכירה והשיווק שלנו , ואנו מאמינים כי מהלכים אלו יסייעו לנו להמשיך את רצף הצמיחה בשוק זה גם בשנת 2019.

 

בשוק בישראל אנו ממשיכים להציג צמיחה ,ובימים אלה אנו נמצאים בעיצומן של עבודות ההקמה במסגרת זכייתנו בשנת 2018 במכרז של תאגיד מי אביבים בעיר תל אביב יפו, אשר צפוי שיתחילו לבוא לידי ביטוי בתוצאות הרבעונים הבאים.

 

אנו מאד מרוצים מפעילות ותוצאות ווטר טק – חברת הבת החדשה באיטליה בתחום מדידת המים , כפי שבאו לידי ביטוי בתרומה להכנסות ולרווח של הקבוצה כולה ברבעון זה. כמו כן, במהלך הרבעון זכתה ווטר טק במכרז לאספקת מדי גז באיטליה בהיקף של כ-9 מיליון אירו אשר אספקתו צפויה להתחיל כבר ברבעון השלישי של שנת 2019 .

 

בכוונתנו להמשיך ולפעול לצמיחה בכל הטריטוריות בהן פועלת החברה בדגש על השוק האמריקאי והשוק הישראלי המהווים את מנועי הצמיחה המשמעותיים של החברה."

כתבות נוספות

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה