לאומי שוקי הון על פוקס: תגובת השוק לתוצאות חריפה מדי

"כרגע מחיר המניה נמוך בכ- 29% ממחיר היעד האחרון שלנו"; "נראה כי השוק ימשיך לגלם "Amazon discount" בתמחור המניה"

חדשות ספונסר 19/05/2019 12:40

א+א-

גיל דטנר מלאומי שוקי הון מפרסם מבט ראשון על פוקס לאחר דוחות הרבעון הראשון לשנת 2019 ואומר כי  פוקס דיווחה על תוצאות חלשות לרבעון הראשון. ראשית, נאמר כי התוצאות של הרבעון "מלוכלכות", בשל השפעה עונתית מאד חזקה של עיתוי חג פסח השנה. לכן, על מנת לקבל תמונה אמתית של העסק, נכון יותר יהיה להמתין לדוחות של המחצית הראשונה.

 

ובכל זאת, לא ציפינו לפגיעה כה חדה במגזר האופנה ואופנת הבית, שכן ירידה של 16% בחנויות הזהות הייתה חדה אפילו בהשוואה לירידה במדד "ריס" (-13%), ובדרך כלל פוקס מציגה ביצועים טובים מהמדד.

 

יש גם לקחת בחשבון שההשפעה לראשונה של תקנה IFRS 16 מוסיפה עוד (המון) רעש לנתונים מתחת לשורת הרווח הגולמי. לצורך העניין, הרווח התפעולי המדווח עמד על 5.9 מ’ ש"ח, כאשר בנטרול התקנה מדובר בהפסד של 2.3 מ’ ש"ח, וההסבר הוא מעבר חלק מהוצאות שכר הדירה להוצאות מימון.

 

מגזר אופנה ואופנת הבית - כפי שכתבנו, המכירות בחנויות הזהות ובמכירות למ"ר ירדו בשיעור של 16%, וזאת בשל עיתוי הפסח, שהשנה לא תרם כלל לרבעון הראשון, כך שיש לצפות כי הרבעון השני יפצה על החולשה. המכירות בפועל ירדו 10.8%, וזאת לאור פתיחת חנויות חדשות.

 

שיעור הרווח הגולמי במגזר עמד על 55.6%, בהשוואה ל-58.3% ברבעון המקביל, כאשר החברה מסבירה כי השחיקה נבעה מהארכת עונת החורף והגדלת ההנחות בעקבות זאת. העיכוב בכניסת עונת הקיץ אמור להטיב עם שיעור הרווחיות ברבעון השני. המגזר סיים את הרבעון עם רווח תפעולי (מנוטרל שינויי חשבונאות) של 13.3 מ’ ש"ח, כאשר הוצאות התפעול כאחוז מהמחזור עלו מ-55.5% ל-59.6%. העלייה מוסברת בעיקר על ידי השחיקה בהכנסות למ"ר.

 

מגזר פעילות מוצרי אווירה וטיפוח. המכירות בחנויות הזהות ירדו 6.4%, כאשר המכירות למ"ר ירדו 10.3%. עם זאת, סך המכירות גדל בשיעור של 5.3%, עקב גידול במספר החנויות. שיעור הרווח הגולמי ירד מ-65.6% ל-64.2%, שלפי החברה מוסבר על ידי העמקת הנחות ושינוי תמהיל המכירות - מה שפחות מעודד.

 

שיעור הרווח התפעולי המנוטרל IFRS 16 עמד על 10.5%, בהשוואה ל-12.7% ברבעון המקביל. השיעור היה נמוך ממה שציפינו, אך יש לראות את התוצאות במחצית על מנת לגבש דעה על המגמה. ללא קשר, המספרים כאן קטנים מדי על מנת להשפיע על השווי של הקבוצה.

 

תחום האחרים הציג עלייה של 92.5% במכירות, בעיקר לאור הוספת שילב לתחום. הרווח התפעולי המנוטרל עמד על 2.6 מ’ ש"ח, לעומת רווח של 4.6 מ’ ש"ח ברבעון המקביל. החברה לא מספקת הסברים או נתונים תפעוליים על התחום, כך שלא ניתן לנתח את התוצאות מעבר לכך.

 

שורה תחתונה. נראה לנו כי תגובת השוק לתוצאות חריפה מדי, שכן הסקת מסקנות מרבעון עם גורם עונתי כה משמעותי היא בעייתית. כרגע מחיר המניה נמוך בכ- 29% ממחיר היעד האחרון שלנו. האם מדובר בהזדמנות מובהקת? לא בהכרח, מאחר ומאז העדכון האחרון שלנו גברו ההערכות כי אמזון תיכנס לשוק הישראלי. עם כל הדיסקליימרים והקושי להעריך את הפגיעה הפוטנציאלית בשלב זה, נראה כי השוק ימשיך לגלם "Amazon discount" בתמחור המניה. 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה