חדשות שוק ההון

המיזוג בין הרודיום השקעות לפנאקסיה יוצא לדרך

האסיפה הכללית של בעלי המניות אישרה סופית את הסכם המיזוג; בעלי פנאקסיה יקבלו 75% ממניות הרודיום ובעוד חצי שנה יגדילו את שיעור האחזקות ל-85%

חדשות ספונסר 19/05/2019 11:49

א+א- 1

הרודיום השקעות, החברה הבורסאית אליה מתמזגת פעילות הקנאביס של חברת הפארמה פנאקסיה ישראל, דיווחה היום על אישורו הסופי של הסכם המיזוג בין החברות ע"י האסיפה הכללית של בעלי המניות.

 

כזכור, בתחילת ינואר 2019 חתמה פנאקסיה על הסכם למיזוג פעילותה בישראל לתוך החברה הציבורית הרודיום השקעות. במסגרת ההסכם, יקבלו בעלי מניות פנאקסיה ישראל בשלב ראשון 75% ממניות החברה הציבורית הרודיום השקעות, ובתמורה תמוזג לתוכה פעילות המפעל של פנאקסיה בלוד, בו מייצרת החברה מוצרים מבוססי קנאביס רפואי.

 

עוד קבע ההסכם, כי כאשר תעבור בחקיקה רפורמת ייצוא הקנאביס הרפואי מישראל, תתבצע הקצאת מניות נוספת לבעלי מניות פנאקסיה ישראל, אשר תגדיל את שיעור אחזקותיהם בחברה הציבורית ל-85%. אבן דרך זו התממשה מהר מהצפוי לאור התפתחות החקיקה בנושא, ולפיכך הסכימו הצדדים על דחיית ההקצאה הנוספת לחודש יוני 2019 – שישה חודשים ממועד אישור החוק.

 

פנאקסיה ישראל היא יצרנית תרופות הקנאביס הגדולה בישראל כיום, והראשונה שקיבלה אישור לייצור תרופות מבוססות קנאביס רפואי (תקן GMP-IMC ) ומחזיקה באישור למתן שירותי ייצור והפצה של מוצרי קנאביס רפואי בישראל.

 

פנאקסיה ישראל היא חלק מקבוצת הפארמה של משפחת סגל, הפועלת זה למעלה מארבעה עשורים, מייצרת למעלה מ 600 מוצרים פרמצבטיים שונים, ומשווקת אותם בלמעלה מ 40 מדינות. פנאקסיה הוקמה על ידי ד"ר דדי סגל, ד"ר ערן גולדברג ועו״ד אסי רוטברט, ומהווה את חטיבת הקנאביס של הקבוצה.

 

בנוסף מייצרת החטיבה האחות בצפון אמריקה למעלה מ-60 מוצרים תרופתיים מבוססי קנאביס רפואי, בהן טבליות תת-לשוניות, לכסניות, שמנים, משאפים ועוד, המיועדים לטיפול במחלות כגון הפרעת דחק פוסט טראומטית, סרטן, כאב כרוני, אפילפסיה, אנורקסיה, טיפול בכוויות ומחלות רבות נוספות. בפנאקסיה מועסקים כ-100 עובדים וכל הניסויים הקליניים מנוהלים על ידי החברה.

 

קבוצת הפארמה של משפחת סגל כוללת גם את החטיבות לומינרה, המייצרת זריקות למילוי קמטים, ו-TREE OF LIFE, המייצרת תרופות ללא מרשם.

 

כתבות נוספות

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    ברכות למחזיקים!

    !!! 19/05/2019 11:53