חדשות שוק ההון

אלקטריאון: נחתם ההסכם עם ממשלת שוודיה להדגמת טכנולוגיית כביש חשמלי

העלות הכוללת המוערכת של הפרויקט היא כ-45 מיליון ₪; החברה תסלול כביש באורך 1.6 ק"מ ותפעיל שאטל בין שדה התעופה לעיר במשך שנה וחצי

חדשות ספונסר 19/05/2019 11:35

א+א-

בחודש אפריל השנה דיווחה חברת אלקטריאון על זכייתה במכרז של מנהל התחבורה השוודי להדגמת טכנולוגיית כביש חשמלי. ביום ה’ (16.5.2019), חתמה אלקטריאון AB, חברה פרטית בבעלות מלאה של החברה שהתאגדה בשוודיה לצורך ביצוע המכרז והרחבת הפעילות באזור, על הסכם עם ממשלת שוודיה לבניית הכביש.

 

העלות הכוללת המוערכת של הפרויקט היא כ-45 מיליון ₪, כאשר ממשלת שוודיה צפויה לממן כ-35 מיליון ₪ מעלות הפרויקט, ויתר הפרויקט צפוי להיות ממומן בשווה כסף על ידי חברי הקונסורציום.

 

תקציב הפרויקט ישמש בין היתר לייצור תשתית ופריסתה לאורך מקטע כביש באורך 1.6 ק"מ, אינטגרציה של המקלט על גבי אוטובוס ומשאית כבדה, רישוי ותקינה, בדיקות מערכת, הפעלת שאטל בין שדה התעופה לעיר במשך שנה וחצי, בדיקת ביצועי משאית כולל טריילר בתנאים משתנים, ניתוח והפקת דו"חות ביחס לאספקטים טכניים, כלכליים ועסקיים, הערכות לייצור המוני ועריכת כנסים.

 

לצורך ניהול הפרויקט וניהול הפעילות של אלקטריאון בשוודיה והמדינות הנורדיות, מונה ד"ר הוקן סנדלין, מבכירי החוקרים בעולם בתחום הכבישים החשמליים. ד"ר סנדלין היה עד לאחרונה חוקר בכיר ב-RISE המכון הלאומי למחקר של שוודיה, לפני כן ד"ר סנדלין היה אחראי על פרויקט להתקנת מערכת לטעינה אלחוטית של בומברדייה על גבי אוטובוס חשמלי של חברת סקניה, כן, ד"ר סנדלין לקח חלק במספר פרויקטים חדשניים בתחום והיה שותף לבניית כנס הכבישים החשמליים הבינלאומי שהינו שיתוף פעולה בין ממשלת שוודיה לממשלת גרמניה.

 

בשלב זה, טרם הושלם במלואו פיתוחו של הכביש החשמלי ושל מרכיביו. באלקטריאון מבהירים כי אין כל ודאות שהפיתוח אכן יושלם, ואם יושלם מה יהיו תוצאותיו.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה