שלמה נדל”ן ואשטרום נכסים מוכרות בניין משרדים בפרנקפורט

תמורת המכירה כ-160 מיליון שקל; כל אחת מהחברות צפויה לרשום רווח לפני מס של כ-24 מיליון שקל

חדשות ספונסר 19/05/2019 12:12

א+א-

החברות אשטרום נכסים, מקבוצת אשטרום, וש.י.ר שלמה נדל"ן, מקבוצת שלמה, הודיעו הבוקר כי חתמו על חוזה למכירת מבנה משרדים בעיר פרנקפורט שבגרמניה, תמורת כ-160 מיליון שקל (כ-40 מיליון אירו). כל אחת מהשותפות מחזיקות ב-50% מהנכס.

 

הנכס הינו בניין משרדים בשטח בנוי של כ-11.3 אלף מ"ר בן-6 קומות, המושכר ברובו ללשכת התעסוקה של פרנקפורט.

 

בגין העסקה, צפויה כל אחת מהחברות ליהנות מתזרים מזומנים פנוי, לאחר פירעון חוב שכנגד הנכס הנמכר, בסך של כ-50 מיליון שקל (כ-12.2 מיליון אירו). כמו כן, כל אחת מהחברות תרשום עם השלמת העסקה רווח לפני מס בסך של כ-24 מיליון שקל.

 

השלמת העסקה מותנית בהתקיימות מספר תנאים מתלים, כאשר מועד השלמתה צפוי ל-31 ביולי 2019. החברות שותפות בשני נכסי משרדים נוספים בפרנקפורט ובהמבורג.

 

ישראל רייף, יו"ר ש.י.ר שלמה נדל"ן ציין: "אנו שמחים על ההזדמנות לשתף פעולה עם אשטרום. עסקה זו הינה חלק מהאסטרטגיה של החברה ותואמת את הקריטריונים להשקעה של החברה – מיקום אטרקטיבי בערים עם פעילות עסקית ענפה, הנבה מהירה ופוטנציאל השבחה. נמשיך ברכישה ופיתוח של נכסי נדל"ן מניב איכותיים באירופה ובישראל".

 

ירון רוקמן, מנכ"ל אשטרום נכסים: "אנו שמחים לדווח על מימוש מוצלח נוסף של נכס בגרמניה, בשותפות עם ש.י.ר שלמה נדל"ן. מהלך זה מביא לידי ביטוי פעם נוספת את היכולות המוכחות של אשטרום נכסים לאתר נכסים אטרקטיביים בשוק הגרמני ולהשביחם על פני זמן תוך יצירת ערך משמעותי. 

 

שיעור ההחזר על ההשקעה בהון מסתכם בכ-315% ומבטא תשואה שנתית מממוצעת על ההשקעה בשיעור של כ-73%. לצד מהלך זה אנו ממשיכים לפעול לאיתור עסקאות לרכישת נכסים מניבים בישראל ובחו"ל, וכן בפיתוח של הפרויקטים היזמיים בישראל".

  1. מניות בכתבה
  2. אשטרום נכסים

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה