פנאקסיה וקנביט יפתחו תרופות מבוססות קנאביס לטיפול בADHD ופיברומיאלגיה

החברות חתמו על מזכר הבנות לפיתוח משותף; קנביט תספק תפרחות קנאביס ופנאקסיה תנהל את הפיתוח והניסויים הקליניים

מערכת ספונסר 15/05/2019 11:12

א+א-

חברת הפארמה פנאקסיה תעשיות פרמצבטיות ישראל, יצרנית ומפיצת תרופות קנאביס המתמזגת לתוך הרודיום השקעות, וחברת קנביט חתמו על מזכר הבנות לפיתוח משותף של שתי תרופות מבוססות קנאביס רפואי.

 

מדובר בפיתוח מלא של תרופות מרשם (RX – תרופה אינובטיבית אשר נרשם עליה פטנט) המיועדות להקלת הסימפטומים של ADHD – הפרעות קשב, ריכוז והיפראקטיביות, ופיברומיאלגיה – דאבת השרירים. התרופות יפותחו תוך שילוב של הטכנולוגיה של פנאקסיה לפירוק חומר הגלם למרכיביו והרכבתו מחדש לפי מפרט, ושל זנים ייחודיים שיסופקו על ידי קנביט.

 

לאחר השלמת פיתוחן, ובכפוף להצלחת הניסוי בפאזה שלישית, יוגשו התרופות לרישום במנהל המזון והתרופות האמריקאי, ה-FDA, ומקבילו האירופאי – EMA (European Medicine Agency).

 

פנאקסיה וקנביט החלו לאחרונה ביצירת מספר שיתופי פעולה במגוון תחומים, וחתמו על שורת הסכמים, בהם: רכישת חומרי גלם בהיקף של 6 טון והסכם לייצור ופיתוח של מוצרים קוסמטיים מבוססי קנביס לשווקים הבינלאומיים.

 

התרופות החדשות יפותחו בהכוונה, ניהול מקצועי ופיקוח של המועצות המקצועיות של שתי החברות, הכוללות בין היתר את: פרופ׳ אהרון צ׳חנובר זוכה פרס נובל לכימיה, פרופ’ רפאל משולם (המכהן כיו"ר הועדה המדעית המייעצת של קנביט), פרופ׳ דדי מאירי וד״ר נועה ליבוביץ. שתי החברות יישאו בהוצאות המו״פ והניסויים הקליניים בחלקים שווים, ויחזיקו בבעלות משותפת בתרופה, ככל שהפיתוח יסתיים בהצלחה.

 

חשוב כמובן לציין כי נכון למועד זה, לקבוצת קנביט אין אישור GAP-IMC לגידול קנאביס רפואי מטעם היק"ר ואין וודאות אם ומתי תקבל קבוצת קנביט אישור זה. כמו כן, אין וודאות אם ו/או מתי יחתמו הצדדים על הסכם מפורט.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה