חדשות שוק ההון

אפקון תחבורה חשמלית תספק שירותי טעינה בפריסה ארצית בכל מתחמי חברת ביג

שיתוף הפעולה עם ביג הוא חלק ראשון מפריסה ארצית רחבה; אפקון תתקין בשנים הקרובות מאות מטענים מהירים ברחבי ישראל על מנת לאפשר נסיעה ברכב חשמלי

חדשות ספונסר 14/05/2019 11:59

א+א-

אפקון תחבורה חשמלית, חברה בבעלות אפקון הציבורית מקבוצת שלמה, החלה בפריסת רשת טעינה ארצית וחתמה לאחרונה הסכם לפריסת מטענים בכלל מתחמי ביג בישראל. אפקון תחבורה חשמלית ורשת ביג יספקו שירותי טעינה בפריסה ארצית בכלל המתחמים הקיימים והעתידיים של חברת ביג.

 

בשלב הראשון, החברה תתקין ותתפעל עמדות טעינה מהירות וחצי מהירות ביותר מעשרים מתחמי ביג הקיימים בישראל כיום. בשלב השני החברה תתקין בכל מתחם חדש שיפתח עמדות טעינה ותוסיף עמדות במתחמים בהתאם לקצב חדירת הרכבים החשמליים לשוק בישראל.

 

ערן אמציה, סמנכ"ל ניהול ותיפעול בביג מרכזי קניות מציין כי "הפרישה הרחבה של מרכזי ביג מקריית שמונה בצפון ועד אילת בצפון, והיותם זירה מרכזית באזורי פעילותה, תאפשר נגישות רבה לטעינה חשמלית בכל הארץ בדגש על הפריפריה. עוד מציין אמציה, כי כחברה שחרטה על דגלה את החדשנות ואת השירות ללקוחותיה, אנו גאים לקחת חלק במהלך חשוב זה".

 

שיתוף הפעולה עם ביג הוא חלק ראשון מפריסה ארצית רחבה אותה מתכננת אפקון לפרוס בישראל לטובת הנהגים. אפקון תתקין בשנים הקרובות מאות מטענים מהירים ואולטרה מהירים ברחבי ישראל וזאת על מנת לאפשר נסיעה ברכב חשמלי בקלות וביעילות לכל אתר בישראל. החברה גם הגישה כחלק מקול קורא של משרד האנרגיה בקשה לתמיכה/מענק לטובת השלבים הראשונים בהקמת הרשת.

 

עד סוף השנה אפקון תסיים לרשת את כל מתחמי ביג בישראל ותייצר רשת ראשונה ויעילה בפריסה ארצית מקריית שמונה בצפון ועד אילת בדרום. ביג מפעילה בישראל כיום 22 מרכזי קניות פתוחים, קניונים ומתחמי קניות לייף סטייל. המרכזים ממוקמים, בדרך כלל, בסמוך לצירי תנועה ראשיים ומאפשרים גישה נוחה וחניה חופשית לרווחת קהל המבקרים.

 

תחום הטענת המכוניות החשמליות הוא תחום מתפתח וחדשני בארץ ובעולם. כיום נוסעות כ- 5,000 מכוניות על הכביש, בעיקר מכוניות היברידיות נטענות. בתחילת 2019 מס’ הדגמים של מכוניות חשמליות יגדל, כאשר היצרנים שייצרו מכוניות חשמליות כוללים את מרצדס, אאודי, ב.מ.וו., פורשה, יונדאי, מיצובישי, קיה ורנו.

 

בנוסף, הקימה אפקון את התשתית לטעינת האוטובוסים החשמליים של חברת מטרופולין ברעננה ושל חברת קווים במודיעין, וכן התקינה מטענים לרכבים חשמליים בחניונים שונים ברחבי הארץ.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה