הפועלים והבינלאומי יעמידו מימון של כ-220 מיליון שקל להקמת מפעל הפלדה בנאות חובב

המפעל החדש ישתרע על שטח של כ-180 דונם והוא צפוי להיכנס לייצור בתחילת 2020; עד היום השקיעה קבוצת גאון 70 מיליון ₪ מהונה העצמי בפרוייקט

חדשות ספונסר 14/05/2019 10:22

א+א-

קבוצת גאון, בניהולו של גיא רגב, מדווחת היום כי חתמה עם הפועלים והבינלאומי על הסכמים למסגרות אשראי ולמימון הקמת מפעל הפלדה החדש בנאות חובב שבנגב, בהיקף כולל של כ-220 מיליון שקל. המימון ישרת בעיקרו את מפעל הפלדה של צמ"ת (צינורות המזרח התיכון) ואת הפעילות השוטפת של החברה.

 

במסגרת ההסכמים יועמדו לרשות צמ"ת 110 מיליון שקל, מתוך סך המימון, לטובת הקמת המפעל, ו- 110 מיליון שקל הנותרים ישמשו את מסגרות האשראי השוטפות של החברה לטווח הקצר.

 

החברה מעריכה את הקמתו הכוללת של המפעל, אשר צפוי להיכנס לייצור בתחילת שנת 2020, בכ-220 מיליון שקל, כאשר נכון להיום השקיעה קבוצת גאון בפרויקט ההקמה כ-70 מיליון שקל ממקורותיה העצמיים (בנוסף, במסגרת ההסכם מפורטים התנאים לביצוע חלוקת הדיבידנד, בטוחות שהחברה תידרש להעמיד ותנאי עמידה באמות מידה פיננסיות).

 

מפעל צינורות המזרח התיכון, אשר פעילותו מועתקת כעת לנאות חובב, הינו המפעל היחיד מסוגו בישראל לייצור צנרת מים. המפעל החדש, שישתרע על שטח של כ-180 דונם, ישמש לייצור, אחסון ושינוע של צינורות פלדה המיועדים לשוק התשתיות הזורמות, בארץ ובחו"ל. בנוסף, החברה מתכננת להרחיב את סל המוצרים הן באמצעות הגדלת קטרי ייצור והן באמצעות כניסה לתחום ייצור צנרת לגז, תחום אשר תופס תאוצה בשנים האחרונות בהיותה של מדינת ישראל צומת מרכזית בינלאומית להפקה ולתשתיות גז.

 

כמו כן, הפרויקט יכלול, בין היתר, הקמת מערך ייצור צינורות פלדה, מערך ציפויים בפוליאתילן, בטון וצבע, וכן שטחים אחרים הנוגעים להפעלתו ופעילותו של המפעל החדש. המפעל מתוכנן להיות בעל חדשנות גבוהה, יאפשר שדרוג משמעותי של תהליכי הייצור והבקרה ויוקם תוך הסתמכות על מודלים של מפעלים בעלי טכנולוגיות מתקדמות דומים בחו"ל.

 

במקביל, קיבלה קבוצת גאון לטובת הפרויקט אישור למענק בסכום כולל של כ-21 מיליון שקל ע"י הרשות להשקעות ולפיתוח התעשייה והכלכלה של משרד הכלכלה והתעשייה. בנוסף, ייבחן מתן מענק נגב בשיעור של 10% מההיקף ההשקעה המאושר (כ-10 מיליון שקל נוספים), וזאת בכפוף לעמידה ביעדי תכנית ההשקעה, ובהתאם לכללים המופיעים בנוהל משרד הכלכלה והתעשייה לעניין זה.

 

להערכת החברה, בשנים הראשונות לפעילות המפעל החדש יחול גידול משמעותי ב-EBITDA (רווח תפעולי בנטרול פחת והפחתות) מפעילות ייצורית, שעיקרו, בין היתר, כתוצאה משדרוג משמעותי במיכון ותהליכי הייצור ומשיפור התפוקות ומכניסה לתחומים חדשים כאמור.

 

את החברה ליוו בהסכם המימון עו"ד טלי מנשה ועו"ד אלי וידר ממשרד עו"ד מיתר ליקוורניק גבע לשם טל. את הבנקים ליווי עו"ד מירי קמחי ועו"ד עומר שני ממשרד פישר בכר חן וול אוריון ושות’. ליווי פיננסי- אילן אמיר שותף בכיר ושגיא הלפרין שותף במחלקת המימון מחברת גיזה זינגר אבן.

 

קבוצת גאון פועלת בתחום תשתיות המים והזורמים בישראל, בתחומי הפעילות הבאים: יצור צנרת פלדה; יצור צנרת פלסטיק באמצעות חברת פלסים תשתיות ופלגל תעשיות פלסטיק; שירותי גילוון מוצרים באמצעות חברת צינורות המזרח התיכון-גילוון; ייצור מגופי מתכת באמצעות חברת הכוכב; פתרונות לבקרה ומדידת מים בטכנולוגיה המתקדמת WiFi, באמצעות חברת מדי ורד; ייצור ופיתוח פתרונות לאינסטלציה ביתית באמצעות שגיב. החברה הינה חברה-בת של גאון אחזקות.

 

מנכ"ל קבוצת גאון וגאון אחזקות הוא גיא רגב ויו"ר הקבוצה הוא הראל בית און, שותף מנהל בקרן -ויולה צמיחה. ויולה עוסקת בהשקעות פרטיות ממוקדות טכנולוגיה. הקבוצה המנהלת כ- 2.8 מיליארד דולר, הוקמה ב-1999 על ידי אהרן דוברת ז"ל, שלמה דוברת, הראל בית און, אבי זאבי, ורותי שמחה. מאוחר יותר הצטרף גם יונתן קולבר כשותף בקבוצה.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה