המסחר בבורסת ת”א ננעל בירידות שערים חדות

על רקע העלאת המכסים על מוצרים סיניים לארה"ב; מדד ת"א 35 ירד בכ – 2.32% ומדד ת"א 125 ירד בכ – 2.22%. מבין המדדים הסקטוריאליים בלטו לשלילה מדדי הביומד והפיננסיים

מערכת ספונסר 13/05/2019 17:55

א+א-

הבורסה בת"א נסגרה היום בירידות שערים ניכרות לאחר שמומש האיום האמריקאי להעלאת המכסים על הייבוא מסין. מדד ת"א 35 ירד בכ – 2.32% ומדד ת"א 125 רשם ירידה של כ – 2.22%. מדד ת"א SME60 ירד בשיעור של כ – 1.92% ובאשר למדדים הסקטוריאליים, בלטו לשלילה מדד הביומד שירד בכ – 3%, וכן מדד הבנקים ומדד הביטוח שירדו בכ – 2.7%.

את מחזורי המסחר הגדולים היום בבורסה המקומית, ריכזו מניות לאומי, טבע, פועלים, דיסקונט, מזרחי טפחות, נייס, כיל ובזק, שירדו כולן.

מניית אנרג’יאן עלתה היום בכ – 2.2% והובילה את טבלת המניות העולות. אחריה עלו מניות פרטנר, סאמיט, לייבפרסון, פתאל החזקות, הכשרת הישוב, אלקטרה צריכה ואייאיאס.

את שיעורי הירידות הגדולים הובילה היום מניית קמטק שירדה בכ – 6.5% ואחריה מניות קבוצת דלק, דלק קידוחים יהש, המלט, טאואר, ביקומיוניקיישנס, נורסטאר ופועלים.

היקף המסחר היום בת"א עמד על כ – 1.45 מיליארד ₪.

המסחר באירופה וכן בניו יורק מתנהל במגמה שלילית, כשברקע כאמור החלטת טראמפ ומלחמת הסחר עם סין.

בישראל, שר הכלכלה אלי כהן חתם על צו יבוא אישי הכולל מגוון רחב של הקלות. מטרת הצו לעודד יבוא אישי ככלי להגברת התחרות והפחתת יוקר המחיה. הכמות המותרת ביבוא למוצרי צריכה תהיה עד 5 יחידות או 1000 דולר.

ההפסד של צ’ק קאפ גדל ברבעון הראשון של 2019 ל - 3.2 מיליון דולר. החברה הודיעה במהלך הרבעון על התחלת ניסוי Pilot בארה"ב; השלימה גיוס של כ - 7.5 מיליון דולר לקידום הפיתוח הקליני של מערכת ה - C-Scan בארה"ב.

Honeywell בוחרת במודם המוטס של גילת לתקשורת הלוויינית שלה. המודם המוטס של גילת יאפשר שירותי קישוריות בטיסות פנים, בשלב ראשון בסין.

דריו הלת’: הכנסות הרבעון הראשון גדלו ב - 32% והסתכמו ב-2.2 מיליון דולר. ההפסד הנקי המיוחס לבעלי המניות גדל בכ - 2.5 מיליון דולר לכ - 5.4 מיליון דולר ברבעון הראשון של 2019, בהשוואה לכ - 2.9 מיליון דולר ברבעון הראשון של 2018.

מסקירת מיטב דש היום: "פיצוץ שיחות הסחר יוביל להאטה משמעותית בצמיחה האמריקאית ומעלה סיכון למיתון". עוד כתבו כי "הסיכוי לתסריט שלילי מסוג זה נמוך יותר מהתסריט של הגעה להסכם, אך הנזק ממנו עלול להיות מאוד גבוה".

מחירי דירות דירת 4 חדרים בהרצליה עלו ב-2% בשנה האחרונה. על פי נתוני יד 2, למרות מאמצי הממשלה, שנת 2018 הסתיימה עם עליית מחירים בחלק גדול מהיישובים בישראל.

הראל פיננסים: "הכלכלה המקומית ממשיכה להיות חזקה ולתמוך בחשיפה גדולה למניות בישראל". עוד העריכו כי: "אחזקה של אג"חים לפדיון מספקת פתרון טוב למשקיעים החוששים מעליית התנודתיות בהמשך השנה".

 לאומי שוקי הון על מניות הביטוח: "בין הרבעון הבא לזה שהיה - קניה מעולה". עוד קבעו כי "התמחור המכווץ של מניות הביטוח הופך את הסקטור לאחד המעניינים ביותר להשקעה. ההשקעה במנורה, הראל והפניקס עדיפה".

מדברי אלומות שפורסמו היום: ”החשש ממלחמת סחר חוזר וזה לא משחק, זו המציאות”. עוד נכתב כי "קריסת השיחות בין ארה"ב לסין עשויה להיות טריגר לתיקון אלים בשוק המניות הסיני וכנגזרת בשווקים מתעוררים נוספים".

מגדל ופרשקובסקי נכנסות לשותפות במתחם האלף בראשון לציון. חברת הביטוח רוכשת 50% מהזכויות בשני מגדלי המשרדים שבונה פרשקובסקי בפרויקט ICON בתמורה ל-300 מיליון שקל.

לוזון נדל”ן שואפת גבוה: משקיעה 4 מיליון ₪ בהרודיום, שהשלימה גיוס של 17.5 מיליון ₪. העסקה במחיר של 4.69 ₪ למניה, מחיר המשקף הנחה של 15% ממחיר המנייה.

חברת Seedo הצטרפה לתוכנית המזון והחקלאות של האו”ם. הכניסה לתוכנית מאפשרת לסידו גישה ל - 38 אלף מכרזים שנתיים של האו"ם, המתוקצבים ביותר מ- 4 מיליארד דולר.

מג’יק רוכשת את חברת התוכנה האמריקאית PowWow. החברה צופה כי הפעילות תתחיל להניב רווחים בתוך כשנתיים. מג’יק תבצע לוקליזציה למוצרים על מנת להתאימם לשווקים שונים בעולם.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה