21 חודשי מאסר נגזרו על יועץ ההשקעות אבי מצליח

מצליח הורשע בעבירות תרמית בניירות ערך, גניבה בידי מורשה, קבלת דבר במרמה והפרת אמונים; בנוסף הוטל עליו קנס של 20,000 ש"ח ופיצוי ללקוחות בנק אוצר החייל של 63,000 ₪

חדשות ספונסר 13/05/2019 12:12

א+א-

בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר אמש 21 חודשי מאסר על סוחר ניירות הערך אבי מצליח. לפי כתב האישום המתוקן, בו הודה מצליח במסגרת הסדר טיעון שנחתם לאחר הליך גישור, בין השנים 2006 – 2015 הוא ניהל תיקי השקעות של 6 משקיעים. במהלך גיוס הלקוחות הציג מצליח מצגים שונים בפני הלקוחות, ובהם התחייבות לתשואה בשיעורים חריגים.

 

במהלך ניהול התיקים שלח מצליח יד בכספי המשקיעים על ידי ביצוע מעל 2,000 עסקאות עצמיות ומתואמות בין חשבונותיו האישיים ובין חשבונות המשקיעים שבניהולו. מצליח ביצע את העסקאות המתואמות על מנת להעביר כספים בין החשבונות השונים לפי צרכיו ורצונותיו. כך, בין היתר, יצר מצליח רווחים זמניים למשקיעים על חשבונם של משקיעים אחרים.

 

בנוסף, בשנת 2015, בעת שעבד בבנק אוצר החייל, שלח מצליח יד בחשבונות שניים מלקוחות הבנק באמצעות ביצוע העסקאות המתואמות, ונטל מחשבונות 2 משקיעים סך של כ-63,000 ₪ בהם עשה שימוש, בין היתר, לכיסוי הפסדים שגרם ללקוחותיו.

 

על מצליח נגזרו 21 חודשי מאסר בפועל, קנס בסך 20,000 ש"ח ופיצוי ללקוחות בנק אוצר החייל בגובה 63,000 ש"ח. בגזר הדין הדגיש בית המשפט (סגן הנשיא כבוב) את המעילה של הנאשם בחובות האמון שהוטלו עליו, וקבע כי "מדובר במעילה באמון הן בלקוחות הנאשם אשר סמכו עליו, בטחו בו והפקידו בידיו את כספם בסכומים גבוהים מאוד, מדובר גם במעילה באמון בבנק שהעסיק אותו בתפקיד יועץ השקעות תוך שהפקיד בידיו את היכולת לשמש בתפקידו מול לקוחות הבנק"

 

התיק נוהל על ידי עו"ד אסף עיסוק ממחלקת ניירות ערך בפרקליטות מיסוי וכלכלה, ונחקר על ידי מחלקת חקירות מודיעין ובקרת מסחר ברשות ניירות ערך.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה