חדשות שוק ההון

מגדל ופרשקובסקי נכנסות לשותפות במתחם האלף בראשון לציון

חברת הביטוח רוכשת 50% מהזכויות בשני מגדלי המשרדים שבונה פרשקובסקי בפרויקט ICON בתמורה ל-300 מיליון שקל

חדשות ספונסר 13/05/2019 11:20

א+א-

חברת מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל נכנסת לשותפות עם חברת נתיבי דור, הנמצאת בבעלות מלאה של חברת פרשקובסקי בפרויקט לבניית שני מגדלי משרדים במתחם האלף בראשון לציון. חברת הביטוח רוכשת מחצית מהזכויות בפרויקט שצפוי לכלול שני מגדלי משרדים בהיקף של כ-53 אלף מ"ר, לאחר שייבנו, בתמורה ל- 300 מיליון שקל.

 

פרויקט "ICON" כולל שני מגדלי משרדים בגובה של 22 קומות עם רחבת מסחר וחניון תת-קרקעי שייבנו על קרקע בשטח של 9 דונם בעלות מוערכת של כ-480 מיליון שקל. על פי התכנון הראשוני של חברת פרשקובסקי, המגדל הראשון הכולל 19.4 אלף מ"ר משרדים יועד למכירה והמגדל השני בשטח של 33.1 אלף מ"ר משרדים יועד להשכרה. כעת בעקבות כניסת מגדל לשותפות בפרויקט ועל פי ההסכם בין שני הצדדים, יפעלו החברות להשכרת כל שטחי המשרדים בשני הבניינים וכן את שטחי המסחר והחניות.

 

על פי ההסכם בין החברות, רק לאחר השלמת הבנייה יועברו מחצית מהזכויות במגדלים והכנסות והוצאות הפרויקט לאחר מכן יתחלקו באופן שווה בין השותפות. הסכם ההתקשרות הינו עם חברת "נתיבי דור", הנמצאת בבעלות מלאה של פרשקובסקי, שצפויה לרשום רווח מוערך בסך של כ-60 מיליון שקל מהעסקה לאורך תקופת הפרויקט.

 

על פי ההסכם מחויבת מגדל להפקיד כ-21 מיליון שקל בנאמנות עבור נתיבי דור עד קיום התנאים שנקבעו בהסכם המכר, הכוללים בין היתר חתימה על הסכם ליווי להקמת הפרויקט, רישום הערת אזהרה לטובתה וכו’. יתרת התמורה על פי ההסכם תשולם לנתיבי דור לפי קצב התקדמות הבניה בצמוד למדד תשומות הבניה.

 

על פי ההסכם נתיבי דור התחייבה להשלים את בניית הפרויקט בתוך 40 חודשים ממועד הוצאת היתר החפירה ודיפון שאותו מחויבת החברה להוציא עד סוף השנה או בתוך 36 חודשים ממועד הוצאת היתר הבניה לפרויקט, שאותו מחויבת החברה להוציא שנה מחתימה הסכם זה.

 

יוסי פרשקובסקי, יו"ר חברת פרשקובסקי מסר כי "אנו שמחים על כניסת חברת הביטוח מגדל לשותפות בפרויקט שלנו במתחם האלף בראשון לציון. אנו פועלים להוצאת היתרי חפירה ודיפון והיתרי בנייה לשני המגדלים ומצפים כי הבנייה תחל כבר בחודשים הקרובים. מתחם האלף מושך אליו תשומת לב מחברות רבות שרואות במתחם כאלטרנטיבה לתל אביב. הנהלות בנקים ותאגידים ישראליים כבר בוחנות מעבר למתחם וחברת מגדל, שזיהתה את פוטנציאל בכך, בחרה להיכנס לשותפות בפרויקט שלנו".

 

מתחם האלף, ממוקם ממערב לנתיבי איילון, עם גישה לכביש 20 וכביש 431, כמו גם לתחנת הרכבת משה דיין. בנוסף, נמצא המתחם במפגש של שלושה קווי הרכבת הקלה העתידית שמפותחת בימים אלה בגוש דן. במתחם מתוכננים 1.75 מיליון מ"ר לתעסוקה ומסחר, 5500 דירות ו-120 דונם של פארקים. עתודות הקרקע במתחם שייכות בחציין לעיריית ראשון לציון וחלקן לבעלי קרקע פרטיים. במתחם החדש מתוכננים לגור 22 אלף תושבים, ולעבוד 100 אלף בני אדם.

כתבות נוספות

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה