חדשות שוק ההון

נכסים ובנין: הרווח הנקי ברבעון הראשון של 2019 צפוי לעמוד על 35-60 מיליון ₪

החברה מפרסמת הערכות רווח לקראת הנפקת אג"ח; מנכ"לית החברה סגי איתן סיימה את תפקידה; אדוארדו אלשטיין יהיה ממלא מקום עד לבחירת מנכ"ל חדש

חדשות ספונסר 12/05/2019 14:16

א+א-

חברת נכסים ובניין דיווחה היום על סיום תפקידה של מנכ"לית החברה סגי איתן, לאחר 14 שנות כהונה ועל מינויו של אדוארדו אלשטיין, בעל השליטה ויו"ר דירקטוריון החברה, לתפקיד ממלא מקום המנכ"ל עד לבחירת מנכ"ל חדש לחברה.

 

סגי איתן ששימשה מנכ"לית החברה מאז שנת 2004, הודיעה בחודש פברואר על רצונה לפרוש מהתפקיד. איתן מונתה על ידי נוחי דנקנר למנכ"לית לאחר שמילאה תפקידים בכירים בחברת אזורים, ביניהם סמנכ"לית כספים ומשנה למנכ"ל.

 

בתוך כך, מדווחת היום נכסים ובנין על כוונתה להנפיק סדרת אג"ח חדשה, ומעדכנת את צפי ההכנסות שלה. בהתבסס על נתונים ראשוניים שאינם סופיים, מעריכה החברה כי הרווח הנקי המיוחס לבעלי מניותיה ברבעון הראשון של שנת 2019 צפוי לעמוד על סכום שבין 35 ל-60 מיליון ₪. הרווח ברבעון הראשון הושפע מפעילותה השוטפת של החברה, משערוך של מספר נכסי נדל"ן להשקעה נטו, לרבות בחברה כלולה, הצפוי להסתכם בהפסד של בין 5 ל-30 מיליון ש"ח וכן מהכנסות מימון מהשקעות בניירות ערך סחירים.

 

במקביל, חברת מידרוג הודיעה כי היא מציבה תחת בחינה (CREDIT REVIEW) עם השלכות שליליות את דירוג אגרות החוב A1.il שהנפיקה החברה. הצבת הדירוג בבחינה הינה בעקבות קיומו של אירוע סיכון לאור חשיפה לשינוי מבני בקבוצת אי די בי. והגבלות על החזקה בחברות בנות משכבה שלישית. כפועל יוצא מכך, על הקבוצה להסדיר בחודשים הקרובים את מבנה האחזקות בקבוצה בהתאם לחוק הריכוזיות ולבצע צמצום שכבות החזקה בחברות ציבוריות המהוות שכבה שלישית. העדר הוודאות בנוגע לאופן ביצוע התהליכים, בפרט, כאשר חלק מהתרחישים עלולים להשפיע לשלילה על פרופיל הסיכון של החברה, משליך לשלילה על הדירוג. 

כתבות נוספות

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה