אל על חתמה הסכם מימון עם בנק יפני לרכישת מטוס בואינג

הבנק וגופים נוספים יעניקו לאל על מימון של 145 מיליון דולר לרכישת המטוס מדגם 787-9; זהו המטוס הרביעי שהחברה רוכשת מבואינג

חדשות ספונסר 12/05/2019 12:09

א+א-

חברת התעופה הלאומית אל על מתכבדת להודיע כי חתמה על מזכרי הבנות עם בנק יפני, חברה יפנית המשמשת כחתם עבור משקיעים יפנים וכן עם חברת Marsh שהינו ברוקר עולמי לביטוח, לצורך קבלת מימון בסך של כ- 145 מיליון דולר בתוספת עמלה.

 

עסקת המימון אושרה על ידי ועדת ההשקעות של הבנק היפני ביום 10 במאי 2019. עסקת המימון מיועדת לרכישת מטוס מדגם 787-9, אשר הינו המטוס הרביעי שנרכש על ידי החברה מחברת בואינג והעשירי מדגם זה, אשר מתוכנן להימסר לחברה במהלך החודשים הקרובים במסגרת עסקת ההצטיידות . 

 

עסקת המימון עתידה להתבצע במבנה משפטי המכונה JOLCO’’ (Japanese Operating Lease with a Call Option) על פיו המטוס מוחזק על ידי חברה ייעודית-SPC (Special Purpose Company) ביפן ולאחר כ- 10 שנים יועבר המטוס פורמלית לבעלות החברה בכפוף לפירעון יתרת החוב באותה עת במחיר מוסכם וידוע מראש של כ- 68 מיליון דולר.

 

המימון יורכב מהלוואה בסך 116 מיליון דולר מהבנק היפני לתקופה של 12 שנים אשר תגובה בפוליסת ביטוח ומסכום נוסף של כ- 29 מיליון דולר שיועמד לחברה הייעודית במטבע ין יפני על ידי חברה יפנית. ריבית ההלוואה הינה ריבית LIBOR ל- 3 חודשים בתוספת מרווח בטווח 0.5%-1.5%.

 

עסקת המימון תובטח, בין היתר, על ידי פוליסת הביטוח, שעבוד המטוס, המחאה של זכויות החברה בקשר עם ביטוחי המטוס, זכויות החברה בהסכם החכירה עם החברה הייעודית היפנית, אחריות (Warranty) חברת בואינג למטוס ושל חברת רולס רויס למנועי המטוס.

 

מזכרי ההבנות כוללים סעיפים מקובלים בעסקאות מסוג זה, לפיהם החברה תידרש לבצע פירעון מוקדם של המימון בקרות אירועי הפרה על ידי החברה או במקרה בו הפרה החברה את התחייבויותיה על פי הסכמים אחרים בהם תינתן פוליסת ביטוח או הפרה של הסכמים אחרים מעל לסכום מסוים כפי שיוסכם בין הצדדים (Cross Default). מזכרי ההבנות אינם כוללים התחייבות לעמידה באמות מידה פיננסיות.

 

לחברה לא תהיה אפשרות לבצע פירעון מוקדם של המימון, למעט במקרים המקובלים בעסקאות מסוג זה כגון: הגדלת עלויות המימון לבנק (Increased Costs), שינויים במיסוי שיושת במסגרת עסקת המימון, הפרה על ידי החברה הייעודית היפנית, וזאת בכפוף לתשלום שהוסכם בעסקת המימון.

 

עסקת המימון מותנית, בין היתר, בחתימה על הסכם מפורט ומחייב בין הצדדים ("ההסכם הסופי"), יצירת השעבודים כאמור ותשלום עמלות והוצאות מקובלות.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה