אספן גרופ מוכרת מרכז לוגיסטי בהולנד

תמורת העסקה כ-203 מיליון שקל; החברה צפויה לרשום רווח של כ-25 מיליון ₪ ותזרים חופשי של כ-100 מיליון ₪

חדשות ספונסר 12/05/2019 12:12

א+א-

חברת אספן גרופ הודיעה היום כי חתמה, באמצעות חברת-הבת Aspen Real Estate Investments BV , על הסכם למכירת מרכז לוגיסטי המושכר לחברה מקבוצת רשת האופנה הגלובלית "טימברלנד" בעיר אלמלו (Almelo) שבהולנד - תמורת כ-50.6 מיליון אירו (כ-203 מיליון שקל).

 

עם השלמת העסקה צפויה אספן גרופ לרשום רווח (לפני מס והוצאות נלוות) של כ-25 מיליון שקל (כ-6.3 מיליון אירו), ויוותר בידה תזרים חופשי (לפני מס והוצאות נלוות) בסך של כ-100 מיליון שקל (כ-24.6 מיליון אירו).

את העסקה ליווה עו"ד אמתי נווה ממשרד עו"ד גדעון פישר.

 

הנכס נרכש בשנת 2012 תמורת סכום של כ-25 מיליון אירו, ולאחרונה הושבח והורחב ע"י אספן גרופ עבור טימברלנד על חטיבת קרקע צמודה בעלות של כ-9.5 מיליון אירו. מדובר באחד מנכסי הלוגיסטיקה החדשניים באירופה, ונבנה בהתאם לתקן הבנייה הירוקה BREEAM, הכולל עמידה בתקני איכות הסביבה מחמירים והמחייב קיומם של אספקטים של מודעות לסביבה.

 

ברט קנוט, מנהל פעילות חו"ל וסמנכ"ל פיתוח עסקי של אספן גרופ: "המימוש מהווה עבורנו אבן דרך חשובה בהשלמת עסקת יזמות, לאחר ביצוע ההרחבה לטימברלנד והשבחת הנכס. רכשנו את הנכס עם תום בנייתו בשנת 2012, כאשר החברה זיהתה את תחום הלוגיסטיקה כתחום בעל פוטנציאל רב, המאפשר השגת תשואות אטרקטיביות על ההשקעה ביחס לנכסים מניבים מסוגים אחרים. אנו ממשיכים לזהות את הולנד כיעד משמעותי בפעילותה של אספן גרופ ונמשיך לפעול לאיתור הזדמנויות עסקיות במדינה".

 

אספן גרופ נמצאת בתנופת פעילות בהולנד, ומחזיקה לאחר המכירה ב-14 נכסים מניבים במדינה, בעיקר בתחום המשרדים, ופועלת לאיתור הזדמנויות להרחבת פורטפוליו הנכסים בהולנד. את שנת 2018 סיימה אספן עם תוצאות שיא, המשקפות גידול של כ-33% בהכנסות השנתיות לכ-260 מיליון שקל, לצד צמיחה של כ-66% ברווח הנקי השנתי לכ-114 מיליון שקל.

 

אספן גרופ, עוסקת בעיקר ברכישה, ייזום, השכרה, ניהול והשבחה של נכסים מניבים הכוללים משרדים, שירותים, מסחר, מבני תעשייה ולוגיסטיקה, בהולנד, גרמניה, וישראל. כמו כן לחברה קרקעות פנויות להשקעה. החברה פועלת מעת לעת, בהתאם להזדמנויות עסקיות בשוק הנדל"ן גם למימוש מבנים וקרקעות בתחום הנדל"ן. נכון ליום 31 בדצמבר 2018 בבעלות הקבוצה מבנים להשכרה בישראל ובחו"ל, בשטח כולל של כ- 366 אלף מ"ר, המושכרים לכ-270 שוכרים בתפוסה של כ-96%. מנכ"לית החברה היא הגב’ צופית הראל, ויו"ר החברה הוא מר גיא פרג.

 

  1. מניות בכתבה
  2. אספן גרופ

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה