הבורסה תיפתח על רקע ירידות בשווקים

בורסות אסיה מתנהלות כעת במגמה מעורבת. בניו יורק ובאירופה נרשמה אמש נעילה שלילית. החוזים העתידיים בניו יורק מאותתים כעת על ירידות

מערכת ספונסר 07/05/2019 08:37

א+א-

הבורסה המקומית צפויה להיפתח על רקע ירידות בשווקים; המסחר באסיה מתנהל כעת במגמה מעורבת. בניו יורק ובאירופה ננעל אמש המסחר בירידות כשברקע הודעת נשיא ארה"ב טראמפ, על העלאת מכסים לסינים. החוזים העתידיים בוול סטריט מאותתים לפי שעה על ירידות בפתיחה. יום המסחר הקודם בתל אביב ננעל בירידות שערים.

מניות הארביטראז’ חוזרות היום בפער חיובי בדולר רציף וכן בפער חיובי על ת"א 35. מבין מניות המדד בולטות היום מניית אופקו הלת’ בפער חיובי של 4.26%, ומניית אורמת טכנו בפער שלילי של 0.24%.

 בזק דיווחה אתמול כי השלימה את מכירת מתחם סקיה בצומת מסובים. תמורת המכירה קיבלה בזק 377 מיליון ₪, ותרשום רווח של בין 250 ל-450 מיליון ₪ בשל אגרות והיטלים שטרם נקבעו סופית.

דו”חות סאפיינס: מגמת הצמיחה נמשכת עם צמיחה במכירות ושיפור ברווחיות. ההכנסות עלו ב - 8.2% והסתכמו ב - 76.8 מיליון דולר. הרווח הנקי עלה ב - 33% והגיע ל - 8.4 מיליון דולר.

 מדיקל קומפרשן: פארמוקן התקשרה בהסכמים למכירת שתילי קנאביס לחוות גידול. היקף העסקה 277 אלף ₪. לחוות הגידול אופציה לרכישה נוספת של ייחורים תמורת תשלום נוסף של 15 אלף ₪.

סיוה סיימה את הרבעון הראשון עם ירידה של 3% בהכנסות. ההכנסות מהסכמי רישוי גדלו ב - 9%. תמלוגי הרבעון הראשון ירדו בשל חולשה בשוק הסמארטפונים. הרווח המתואם למניה הסתכם בסנט אחד, 2 סנט מתחת לתחזיות האנליסטים.

 פלוריסטם מגישה פטנט לשימוש בטכנולוגיית גידול התאים שלה בתעשיית הקנאביס. טכנולוגיית ריבוי התאים של החברה היא בעלת פוטנציאל להפוך את גידול הקנאביס למבוקר, אוטומטי ובהיקפים מסחריים.

Coface מתריעה יצואנים ישראלים לסין: הרעה במוסר התשלומים ובתנאי התשלום במדינה; 62% מהחברות בסין חוו עיכובים בתשלום בשנה החולפת. בכ - 80% מהמקרים בהם העיכוב ארוך במיוחד, החברה לא מקבלת בסופו של דבר את התשלום המגיע לה.

קמטק: הכנסות החברה ברבעון הראשון של 2019 גדלו ב - 25%. הרווח הנקי הסתכם ב-6 מיליון דולר, צמיחה של 70% מהרבעון המקביל. יתרת המזומנים של החברה עומדת על 61 מיליון דולר.

 אאורה מגייסת 110 מיליון שקל בהנפקת סדרת אג”ח חדשה. הריבית במכרז נקבעה בשיעור של 6.3%; אגרות החוב הינן שקליות, ללא הצמדה ובמח"מ של 2.6 שנים. מחר ייערך השלב הציבורי של ההנפקה.

חברת רמדי של מרחביה חתמה על הסכם עם חברת ביטוח מארה”ב. ההסכם, לשימוש במערכת הרפואה הדיגיטלית של רמדי, יניב לחברה הכנסות שנתיות של מליוני דולרים. ההסכם הוא לשנה, ומתרכז בטיפול בחולים במספר קטגוריות.

למ”ס: עלייה של 4% בשכר הממוצע במשק בפברואר. השכר הממוצע במשק עמד בפברואר 2019 על 10,634 ₪. מספר המשרות עלה בכאחוז לעומת התקופה המקבילה אשתקד.

 מיטב דש ממשיכים להמליץ על חשיפה בינונית - גבוהה לאפיק המנייתי: "המשקיעים צריכים בהדרגה להטות חשיפה מארה"ב למדינות אחרות", קבעו.

חברת Fyber הנסחרת בגרמניה המירה מחצית מאג”ח החברה למניות. המרת מחצית החוב של החברה בהיקף של 75 מיליון אירו נעשתה על פי שער של 30 סנט למניה, המשקף שווי חברה של 200 מיליון אירו.

 אמיליה פיתוח סוגרת את מפעל קוסמטיקס בירוחם. ההחלטה התקבלה על רקע השחיקה ברווח התפעולי וההפסדים שנגרמו לחברה. אמיליה תרשום הפסד של 25 מיליון ₪.

 ננו דיימנשן מכרה מדפסת תלת מימד ליצרן PCB ביפן. הלקוח, CMK Corporation, ישתמש בטכנולוגיה של ננו דיימנשן כדי להאיץ את הפיתוח בתחום האלקטרוניקה.

הראל פיננסים בסקירה שפרסמו אתמול: ”מתמקדים בכלכלה, לא בהתחממות הביטחונית: הנתונים תומכים בחשיפה גדולה למניות בישראל". עוד כתבו כי "עונת הדו"חות החזקה מן הצפוי בארה"ב ונתוני התעסוקה והאבטלה שהכו את התחזיות מספקים תמיכה לשווקים".

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה