אמיליה פיתוח סוגרת את מפעל קוסמטיקס בירוחם

ההחלטה התקבלה על רקע השחיקה ברווח התפעולי וההפסדים שנגרמו לחברה; אמיליה תרשום הפסד של 25 מיליון ₪

חדשות ספונסר 06/05/2019 12:12

א+א- 1

חברת אמיליה פיתוח מודיעה הבוקר כי דירקטוריון חברת הבת אמיליה קוסמטיקס החליט "לאחר בחינה מעמיקה ובלב כבד" (לשון ההודעה), על סגירת מפעל החברה בירוחם.

 

ההחלטה התקבלה לנוכח מגמות שליליות המאפיינות את התקופה האחרונה ונמצאות במגמת החרפה בחודשים האחרונים, שגרמו לשחיקה ברווח התפעולי של אתר ירוחם ולהפסד בין היתר בשל צמצום בכמויות מיוצרות הנובע מגידול ביבוא מתחרה, שחיקת מחירי המכירה בשוק המקומי והתייקרות בתשומות הייצור.

 

באמיליה מציינים גם את ההכבדה של המדינה כגורם שהשפיע על ההחלטה לסגור את המפעל – החמרה בדרישות הרגולציה המקומית בהשוואה למפעלים דומים בחו"ל הגורמים בין היתר לעליה בעלויות הייצור ובפרט ההחמרה שמאפיינת את החודשים האחרונים. כמו כן הרפורמה להסרת מיסי יבוא על ייצור מתחרה מחו"ל הזיקה למפעל.

 

בחודש אפריל השנה הוכרז על ידי ההסתדרות סכסוך עבודה סביב משא ומתן לחתימת הסכם קיבוצי, וב-15.4 הודיעה קוסמטיקס על השבתה החל מה-30.4.19 הנובעים מעיצומים חריפים. בהסברים שמספקת אמיליה פיתוח לגבי הסיבות לסגירת המפעל, גם סכסוך העבודה, עלות השכר והסכמי השכר שלטענתה חורגים מהמקובל בתעשייה זו בישראל ומחוצה לה, היווה חיזוק להחלטה.

 

להערכת החברה ועל פי בחינה ראשונית שנערכה על ידי הנהלת קוסמטיקס, כתוצאה מסגירת המפעל בירוחם ייגרם לחברה הפסד חד פעמי של כ-25 מיליון ₪, אך באמיליה מדגישים כי השלכות הסגירה אינן צפויות לגרום לחברה חריגה מאמות המידה הפיננסיות בהן היא מחויבת כלפי נותני האשראי שלה.

 

ההנהלה הונחתה להבטיח את המשך ביצוע ההתחייבויות הקיימות והעתידיות של המפעל בירוחם כלפי הלקוחות, ומציינת ששאר אתרי קוסמטיקס האחרים פועלים כסדרם. עוד מוסיפים בהנהלת החברה כי מתוך דאגה כנה לעובדי המפעל ועתידם, הציעה ההנהלה לנציגות העובדים להכנס למו"מ לסיכום תנאי הסגירה של המפעל, שנכון למועד זה כבר החל.

  1. מניות בכתבה
  2. אמיליה פיתוח

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    כמו חרסה ועוד הרבה, הרס של דולר חלש

    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    sasan 06/05/2019 11:54