חדשות שוק ההון

בנק אגוד פרסם הזמנה למשקיעים להגיש הצעות לרכישת החזקות הבנק בחוף התכלת

הסכום המינימלי להגשת הצעות עומד על 130 מיליון ₪; הבנק מחזיק 15% בחברה והמחיר המבוקש משקף לה שווי של כ-870 מיליון ₪

חדשות ספונסר 05/05/2019 12:43

א+א- 2

בנק אגוד הודיע היום (א’) לבורסה כי בהמשך להחלטה להתחיל בהליך של מימוש החזקות הבנק במניות החברה לפיתוח חוף התכלת והלוואות שהעמיד הבנק לחוף התכלת, ובמסגרת זאת לקבל הצעות מגורמים שונים לרכישת החזקות בנק בחוף התכלת, מעדכן הבנק כי ביום 5.5.2019 פרסם בעיתונות הזמנה למשקיעים להגיש הצעות לרכישת אחזקות הבנק בחוף התכלת.

 

 סכום המינימום להגשת הצעה עומד על 130 מיליון שקל. בבנק מציינים כי דיני המכרזים לא יחולו על ההזמנה כאמור, על ההצעות שתוגשנה ועל הליך בחירת הזוכה. ההתקשרות כפופה לאישור דירקטוריון חוף התכלת ואישור דירקטוריון הבנק. את ההצעות ניתן להגיש ה-5.6 והמכרז מנוהל על ידי אפסילון חיתום.

 

בהודעה מוסיף הבנק הבהרה כי אין כל וודאות שיתקבלו בבנק הצעות לרכישת אחזקותיו בחוף התכלת, או כי ההליך המתואר יבשיל לכדי חתימה על הסכם מחייב למכירת אחזקות הבנק בחוף התכלת, או באשר לתנאיו (לרבות התמורה) של הסכם.

 

חברת חוף התכלת מחזיקה בשטח ענק של 480 דונם בין דרום הרצליה לצפון תל אביב. השטח המדובר כולל את בית מייקרוסופט, פרוייקט מסחרי המוקם עם חברת ביג בקרבת הסינמה סיטי בצומת גלילות וכ-400 דונם המשתרעים בין החוף הדרומי של הרצליה לאזור רמת אביב.  

2 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  לא כפוף לחוק המכרזים

  זה רק אני או שגם אתם מריחים משהו מסריח שמתקרב. עיין ערך טבע שמכרו את הנכסים בירושלים ב261 מיליון למרות שהייתה הצעה ל271 מיליון. בנק מזרחי טפחות רכש את אגוד ואני לא יודע מה הם זוממים... אבל זה לכ מריח טוב

  שמעון 05/05/2019 15:44

 2. 2
  מעניין מה השווי הרשום בספרים

  כלומר כמה רווח ירשום הבנק מהמימוש. ולזכור - הבנק נסחר הרבה מתחת להון העצמי. אז גם אם הופך נכס למזומן בלי שום רווח - זה מעולה לבעלי המניות. כי השוק מתמחר את כל הנכסים בכמחצית ערכם בספרים. אבל מזומן = מזומן.
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  ATUK19 05/05/2019 13:42