חדשות שוק ההון

סלקום: נחתם הסכם קיבוצי חדש עם ועד העובדים

העלאת השכר שתוכננה ל-2019 תבוטל ותוחלף בחבילת אופציות ומניות; איום הפיטורים הוסר

חדשות ספונסר 05/05/2019 11:01

א+א-

חברת סלקום מדווחת הבוקר כי לאחר חודשים ארוכים של מו"מ בין ועד העובדים בראשות מיה יניב, להנהלת החברה והמנכ"ל ניר שטרן, נחתם הבוקר הסכם קיבוצי חדש.

 

על פי ההסכם החדש בוטלה החלטת הנהלת החברה לפטר 250 עובדים. כזכור, בחודש ינואר השנה פרסם מנכל סלקום ניר שטרן מכתב לעובדים ובו אמר כי בכוונתו לפטר מאות עובדים על רקע מצבה הפיננסי של החברה. על רקע המכתב פתחו עובדי בסלקום בעיצומים שהתחלפו במו"מ עם ההנהלה שהסתיים היום.

 

עוד הוחלט כי תוספת השכר לשנת 2019 תוחלף בחבילה הונית של אופציות על מניות סלקום ומניות חסומות של החברה. החבילה ההונית מגלמת שווי של כ-3.5% משכר הבסיס של הזכאים לתוספת.

 

הנהלת החברה הכריזה על הקמתה של ועדה ייחודית בשיתוף ועד העובדים וחברי ההנהלה, אשר יקיימו פגישות רבעוניות ליירת שיתוף פעולה בין ההנהלה לוועד.

 

מנכ"ל החברה ניר שטרן:"ההסכם החדש הוא הצלחה גדולה לכולנו. הצלחנו יחד לבנות תוכנית בה החברה תחסוך בהוצאותיה מחד, ומאידך ליצור מנגנון שיתוף פורץ דרך, בו העובדים ייהנו מ- Upside. ככל שהחברה תצליח יותר, כולם ייהנו יותר. אני משוכנע שמנגנון חלוקת האופציות ויחידות המניה החסומות יחזק עוד יותר את שותפות העובדים בהצלחת החברה ויסייע לחברה לצמוח ולהצליח".

 

יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד התייחס להסכם ואמר כי "מדובר בהישג פורץ דרך ובהוכחה נוספת לחשיבותה של העבודה המאורגנת ושל ההסתדרות להגן על העובדים ולשמור על חוסנה של החברה. ההסכם שנחתם הוא התשובה לכך שישנן דרכים אחרות, לעיתים יצירתיות להשאיר את העובדים המסורים במקום עבודתם ולאפשר להם להיות חלק פעיל בהחלמתה של החברה. אני מברך את מיה יניב ומודה לכל מי שנטלו חלק ביישום ההסכם זה ומאחל הצלחה לכל הצדדים".

 

יו״ר ועד עובדי קבוצת סלקום מיה יניב:״באמצעות חשיבה עמוקה ויצירתית מחוץ לקופסה, הפכנו את המשבר שלנו להזדמנות אמיתית, בין היתר ע"י החלפת תוספת השכר לשנת 2019 בחבילה הונית ומניעת פיטוריהם של מאות מעובדי קבוצה. אני מאמינה בלב שלם שגם העובדים צריכים ליהנות מעליית שוויה של סלקום בעתיד וקבלת המניות הופכת אותם הלכה למעשה לחלק מבעלי הקבוצה ושותפים להצלחה. אלפי עובדי סלקום מביעים היום אמון מלא בעתידה"

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה