חדשות שוק ההון

קרדיאקסנס הישראלית השלימה גיוס של 3.5 מיליון דולר

החברה צפויה להתחיל בניסוי קליני אחרון בשעון החכם לזיהוי הפרעות בקצב הלב; מייק ברמן, בכיר לשעבר בבוסטון סיינטיפיק, התמנה ליו"ר הדירקטוריון

חדשות ספונסר 05/05/2019 10:48

א+א- 1

חברת הביומד קארדיאקסנס (CardiacSense), המפתחת שעון חכם לזיהוי הפרעות בקצב הלב, השלימה גיוס של כ-3.5 מיליון דולר. עם השלמת הסבב הנוכחי עומד סך גיוסי החברה על כ-8.5 מיליון דולר. הגיוס בוצע בהובלת קבוצת טוגדר השקעות המונים, קבוצת משקיעים אסטרטגיים מאירופה, וכן מרחביה אחזקות והשקעות.

 

קארדיאקסנס מקיסריה מפתחת שעון חכם רפואי לזיהוי הפרעות בקצב הלב, ברמת דיוק המקבילה לא.ק.ג, שהיא הבדיקה הנפוצה כיום. טכנולוגיית החברה, המבוססת על אלגוריתמים וחיישנים ייחודיים, מאפשרת לעקוב אחר שינויים בנפח כלי הדם באופן רציף ולאורך כל שעות היממה במשך חודשים ושנים, גם תוך כדי תנועה.

 

החברה השלימה בהצלחה ניסוי קליני ראשון מתוך שניים הנדרשים על-ידי ה-FDA וה-CE, ונערכת לקראת תחילת הניסוי הקליני השני והאחרון, שיכלול יותר מ-100 חולים בבית חולים אחד בארה"ב ובשלושה בתי חולים בישראל. ניסוי זה צפוי להתחיל במהלך חודש מאי ולהסתיים בחודשים הקרובים. קרדיאקסנס נמצאת במגעים מתקדמים לשיווק המוצר באמצעות ספקיות שירותי רפואה מובילות.

 

יישום נוסף לשעון החכם שמפתחת קארדיאקסנס הוא מדידת לחץ דם רציפה על שורש כף היד, ללא חיישן פולשני או שרוול מתנפח. החברה ערכה ניסוי קליני בנושא זה בבית החולים איכילוב ומתכוונת להתחיל בתהליכים לקבלת אישור מה-FDA בספטמבר השנה.

 

במקביל, הודיעה קארדיאקסנס על הצטרפותם של שני דירקטורים חדשים. דניאל נאור, שכיהן בתפקידי ניהול בכירים בפפסיקו העולמית ובחברת הייעוץ מקנזי; ומייק ברמן, נשיא חטיבת הקרדיולוגיה לשעבר בבוסטון סיינטיפיק, שימונה ליו"ר הדירקטוריון. מעבר לתפקידו בבוסטון סיינטיפיק, ברמן היה שותף להקמת כמה חברות ביומד מצליחות. בין השאר, היה אחד ממייסדי לוסימד, שנמכרה לסנט ג’וד מדיקל תמורת 82 מיליון דולר, דירקטור בבלוטוניקס, שנמכרה ל-CR Bard ב-325 מיליון דולר, ויו"ר ואחד ממייסדי ברידג’פוינט מדיקל, שנמכרה לבוסטון סיינטיפיק.

 

מנכ"ל קרדיאקסנס, אלדד שמש, אמר: "בעתיד הלא רחוק, יותר ויותר בדיקות רפואיות פולשניות או לא נוחות יעברו מן העולם, ואת מקומם יתפסו מכשירים לבישים רפואיים, נוחים ופשוטים לשימוש, כמו השעון החכם שלנו. העתיד יתבסס על מדידה רציפה, ארוכת טווח ומדויקת של מספר רב של פרמטרים חיוניים ועם מספר נמוך ביותר של התראות שווא. הניסוי הקליני הראשון בטכנולוגיה הייחודית שפיתחנו הצביע על יעילות גבוהה מאוד ומספר התראות שווא הנמוך משמעותית מהיכולות המוכרות היום. כעת, אנו נערכים לקראת הניסוי השני והאחרון, הנדרש לקבלת אישורי FDA ו-CE לשיווק מוצר מתקדם זה, הנותן מענה אמין ונוח למאות מיליוני בני אדם". 

 

 

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    איך השעון שלהם לעומת השעון של אפל? אפל עשו ניסוי עם חצי מיליון משתמשים

    חובב אפל 05/05/2019 15:45