חדשות שוק ההון

סרצ’לייט הגישה הצעה חדשה ומשופרת למחזיקי אג”ח בי קום

ההצעה החדשה כוללת הזרמת הון של 300 מיליון שקלים לביקום ותשלום של כל יתרת הקרן של אג"ח ב בהיקף 225 מיליון שקלים

חדשות ספונסר 02/05/2019 12:09

א+א- 4

קרן סרצ’לייט הגישה הבוקר הצעה חדשה ומשופרת לרכישת השליטה בחברה מידי אינטרנט גולד - קווי זהב. נציגי הקרן ביקרו בשבוע שעבר בישראל ונפגשו עם מחזיקי אג"ח ביקום ועם גורמים שונים הקשורים להשקעה המדוברת. בקרן מציינים כי ההצעה החדשה מגיעה לאחר שהקרן "שקלה בכובד ראש את כלל העמדות והבקשות מכלל הגורמים, כפי שהוצגו בפניה ובפני נציגיה".

 

ההצעה החדשה כוללת הזרמת הון מהותית לחברה בסך 300 מיליון ש"ח, לצד תשלום במועד ההשלמה של קרן החוב למחזיקי אגרות החוב (סדרה ג’), בסך 274 מיליון ש"ח, ושל מלוא קרן החוב למחזיקי אגרות החוב (סדרה ב’). הזרמת ההון החיצוני הנוסף לחברה לצד תשלום החוב למחזיקי אגרות החוב, יבטיחו תשלום מלא של 100% מהחוב המקורי (קרן וריבית) למחזיקי אגרות חוב (סדרה )ג’ ללא כל שינוי במועד הפירעון הסופי וללא תספורת.

 

סרצ’לייט מוסיפה בהצעתה כי היא רואה חשיבות ראשונה במעלה בכך שתנאי אגרות החוב ייצרו מבנה הון יציב לחברה אשר יאפשר לבזק להשקיע בצמיחה לטווח ארוך, ללא חשש מלחצים לחלוקת דיבידנדים לחברה, אשר יידרשו לצורך פירעון החוב. מבנה הון יציב לחברה יאפשר הגדלת EBITDA ותזרים המזומנים של בזק, צמצום משמעותי של המינוף של בזק, וכתוצאה מכך שיפור ב מחיר המנייה והפחתת יחס ה - LTV של החברה .

 

לאור האמור, לצד ההזרמה ההונית לחברה והתשלום למחזיקי אגרות החוב במועד ההשלמה, ההצעה אף כוללת שיפורים מסוימים והתאמות הכרחיות של תנאי אגרות החוב (סדרה ג’), שיתמכו בחוסן הפיננסי וביציבות החברה לטווח הארוך.

 

יובהר, כי ההצעה מובאת לאחר משא ומתן ממושך בין סרצ’לייט ונציגיה לבין נציגי מחזיקי אגרות החוב (סדרה ב’) ונציגי מחזיקי אגרות החוב (סדרה ג’)  סרצ’לייט שקלה בכובד ראש את העמדות והבקשות שהוצגו בפניה וביצעה תיקונים ועדכונים משמעותיים בתנאי הצעתה המקורית לרבות  הגדלת היקף ההשקעה הראשונית, התחייבות לגבות את השקעת בעלי מניות המיעוט במועד ההשלמה (ככל שלא יהיו ביקושים בקרב בעלי מניות המיעוט) והוספת אמת מידה פיננסית של LTV.

 

עוד מדגישים בסרצ’לייט כי ההצעה מספקת את רמת הודאות הגבוהה ביותר להשלמת עסקת השקעה בחברה, במהירות הגבוהה ביותר, כאשר מקורות המימון של ’סרצ לייט להשלמת העסקה קיימים ומובטחים , ויש לה את האיתנות הפיננסית לתמוך בחברה בטווח הארוך ולהשקיע הון נוסף ככל שיידרש. ’סרצ לייט נמצאת בשלבי משא ומתן סופיים עם בעלת השליטה וכן קיימה שיחות רבות עם משרד התקשורת ובטוחה ביכולתה לקבל היתר שליטה לפי חוק, בין השאר לאור היותה גוף בינלאומי בעל מוניטין מבוסס ומוכר המתמחה בתחומי הטלקומוניקציה .

 

סרצ’לייט מבקשת כי עד ל 10 - במאי 2019 ,יביאו הנאמנים להצבעת מחזיקי אגרות החוב (סדרה ב’) ואגרות החוב (סדרה ג’) החלטה אינדיקטיבית לאישור ההצעה, במסגרתה תוענק לסרצ’לייט בלעדיות של 10 ימים , במהלכם יושלמו כלל ההסכמים הנדרשים מול החברה, בעלת השליטה ומחזיקי אגרות החוב (סדרה ב’ ו - ג’).

 

4 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  שיפור ההצעות מדברות בעד עצמן...וזה מסמל שבזק עפ פוטנציאל עצום...עם הכנסות בטוחות ..רק חסר ניהול נכון

  שלמה 02/05/2019 13:03

 2. 2
  לכן יציאה בעלות היום..תבחן שבוע הבא

  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  mobarak11 02/05/2019 12:43

 3. 3
  יותר מעניין מה השוק חושב

  כמו שזה נראה הוא לא מתרגש יתר על המידה. בקשר להצעה מקריאה מהירה היא טובה, אבל כל אחד חושב שהצעתו טובה ותעשה טוב יותר למחזיקי האגח של בי קום שהם האישיו פה.
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  דובי 02/05/2019 12:35

 4. 4
  בזק

  דובי/אלסון מה דעתכם על ההצעה? במידה ותצא עסקה לפועל האם זאת תיהיה הבראה טובה לקבוצה ולמניות?
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  שילה13 02/05/2019 12:17