ירידות שערים בתל אביב, פריגו צונחת 6%

מדד ת"א 125 יורד 0.2%; מדד הבנקים עולה 0.37%; החוזים העתידיים בניו יורק מאותתים על ירידות

מערכת ספונסר 30/04/2019 10:15

א+א-

הבורסה המקומית נפתחה בירידות על רקע המגמה המעורבת בעולם; המסחר באסיה מתנהל כעת במגמה מעורבת עם נטייה לירידות, כאשר ביפן לא מתקיים היום מסחר. בניו יורק ננעל אמש המסחר ביציבות ונטייה לעליות וגם באירופה נרשמו עליות קלות בנעילה. החוזים העתידיים בוול סטריט מאותתים לפי שעה על ירידות בפתיחה. יום המסחר הקודם בתל אביב ננעל בירידות שערים.

מניות הארביטראז’ חוזרות היום בפער שלילי בדולר רציף ובפער חיובי על ת"א 35. מבין מניות המדד בולטות היום מניית אופקו הלת’ בפער שלילי של 0.85%, ומניית טבע בפער חיובי של 1.33%.

טאואר-ג’אז עדכנה אתמול כי היא מרחיבה את שיתוף הפעולה עם ווישיי סיליקוניקס לייצור שבבים לשוק הרכב. ייצור סדרתי של מוצרים אלו יתבצע בשניים ממתקני הייצור של טאואר-ג’אז ביפן.

ביונד טיים דיווחה על משא ומתן לרכישת חברת הקנאביס הרפואי שיח. חברת שיח שבבעלות משפחת שריד עוסקת בתחום הקנאביס הרפואי מזה 11 שנים ומחזיקה נתח שוק של כ-17%. העסקה מתבצעת תמורת הקצאת מניות אשר יהוו כ-78% ממניות החברה.

 פלוריסטם השלימה גיוס מחצית מהמטופלים בניסוי CLI ומתחילה לספור לאחור את הגעתה לשוק; בתום תקופת המעקב על מחצית מהחולים, עשויה החברה לקבל אישור שיווק מותנה באירופה לטיפול בטרשת עורקים חמורה.

הערכת מיטב דש: "שוקי המניות מתנדנדים בין עונת דו”חות יחסית מוצלחת לבין נתונים כלכליים חלשים; קיים סיכוי לא מבוטל שבנק ישראל יעלה ריבית בפגישתו הבאה בהתבסס על הגורמים המקומיים, במיוחד אם מדד המחירים לחודש אפריל יהיה גבוה יחסית".

שווי הנכסים בענף ניהול התיקים ירד בכ - 15 מיליארד ₪. דו"ח תעשיית ניהול התיקים בישראל לשנת 2018, מצא כי כ - 50% מהתיקים המנוהלים הם תיקי קרנות נאמנות. לכ - 75% מחברות ניהול התיקים אין הכנסות מהחזרי עמלות.

פנאקסיה תשתף פעולה עם חברת רפא ליצור מוצרי קנאביס לחולים במחלות מעי. החברות ייצרו וישווקו פתילות קנאביס רפואי רקטליות להפחתת רמת הדלקת במחלות כמו קרוהן וקוליטיס.

מכירות אדמה ברבעון הראשון חצו את רף מיליארד הדולר זו השנה השנייה ברציפות. הרווח הנקי הגיע ל - 80 מיליון דולר ברבעון, סכום נמוך ב-4 מיליון דולר מהתקופה המקבילה. ביצועים חזקים נרשמו לחברה באמריקה הלטינית, הודו, המזרח התיכון ואפריקה ובסין.

מסקירת הראל פיננסים שפורסמה אתמול: ”אביב בשווקים, עליות חדות במניות ובאג”ח בסיכום אפריל". עוד נכתב כי "המניות והאג"ח בכל העולם המשיכו בשבוע האחרון ובאפריל כולו את מסע העליות של הרבעון הראשון; עונת דו"חות חזקה מהצפוי בארה"ב מספקת תמיכה בשווקים".

 חמת סוגרת את מפעל חרסה בבאר שבע. עקב כך עובדי החברה הפגינו אתמול בכניסה למפעל. בין הסיבות לסגירה, פעילות הפסדית של המפעל בשלוש וחצי השנים האחרונות והחרפת תחרות הייבוא.

קרן בירד אנרגיה תתמוך בפרויקטים משותפים ישראל - ארה”ב בתחום האנרגיה הירוקה. הקרן פרסמה קול קורא לתמיכה בפרויקטים של התייעלות אנרגטית, גז טבעי ואנרגיות מתחדשות. פרויקט מאושר יזכה למענק של כמיליון דולר ועד ל - 50% מעלותו.

כיל: הסתיים הליך הבוררות בין המדינה לבין חברת מפעלי ים המלח. בעקבות השלמת הבוררות, תרשום החברה הפרשה נוספת בדוחות הרבעון הראשון לשנת 2019 בסך 11 מיליון דולר.

כלכלית ירושלים דיווחה כי קבוצת תדהר נכנסת כשותפה בפרויקט הסוללים בשכונת ביצרון. במסגרת ההסכם תדהר תשתתף ב - 25% מחלק המגורים בפרויקט ותבצע אותו. העלות הכוללת של המתחם כ - 830 מיליון ₪ והקמתו תחל בעוד שנה.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה