חדשות שוק ההון

מדיגוס: בקשת הפטנט לטכנולוגיית מערכת השטיפה התקבלה על-ידי משרד הפטנטים האירופי

הפטנט מתייחס ליכולת לשטוף את מצלמת האנדוסקופ בנוזלים (כגון מים) מבלי להשתמש בצינור ייעודי; טכנולוגיה זו מאפשרת להקטין את קוטר האנדוסקופ

חדשות ספונסר 23/04/2019 13:11

א+א-

מדיגוס, חברת מכשור רפואי העוסקת בפיתוח כלים לביצוע הליכים זעיר-פולשניים בתחום האנדו-כירורגיה ובטכנולוגיית וידיאו להדמיה ישירה, הודיעה היום כי קיבלה ממשרד הפטנטים האירופי הודעה על קיבול בקשת הפטנט לטכנולוגיית השטיפה החדשנית ScoutCam.

 

מספר בקשת הפטנט באירופה הוא 13767441.2 ושמו הוא Integrated Endoscope Irrigation. הפטנט תקף עד שנת 2033.

 

הפטנט מתייחס ליכולת לשטוף את מצלמת האנדוסקופ בנוזלים (כגון מים) מבלי להשתמש בצינור ייעודי. טכנולוגיה זו מאפשרת להקטין את קוטר האנדוסקופ. לחלופין, תאפשר הטכנולוגיה להגדיל את קוטר התעלה בה מעבירים כלים בתוך האנדוסקופ.

 

פרופ’ בנעד גולדווסר, יו"ר הדירקטוריון של מדיגוס, אמר: "אנו נרגשים על קיבול הפטנט, אשר מאפשר לנו להציע לשותפים פוטנציאליים, המעוניינים בפיתוח משותף של אנדוסקופים רפואיים, להקטין את קוטר האנדוסקופ, או לחלופין להרחיב את קוטר התעלה לכלים כירורגיים, לא רק באמצעות המצלמות הקטנות ביותר בעולם, אלא גם באמצעות ביטול הצורך בערוץ שטיפה ייעודי."

 

בטכנולוגיה נעשה שימוש בפורטפוליו המוצרים micro ScoutCam, והיא כוללת קשת של מצלמות וידיאו בעלות ראשים בקוטר זעיר, המשתמשות בחיישנים מבוססי CMOS.

 

micro ScoutCam 8.0 HD, פתרון מצלמת ה-HD והתאורה הקטן ביותר בעולם, שולב ע"י מנהל האווירונאוטיקה והחלל האמריקני (נאס"א) ב-VIPIR2, רכב התדלוק הרובוטי לבדיקה ופיקוח. VIPIR2 הוא כלי בדיקה רובוטי רב-יכולות בו נעשה שימוש במסגרת משימת התדלוק הרובוטית (RRM3) של נאס"א, והוא שוגר לחלל ב-5 בדצמבר 2018.

 

מדיגוס מחזיקה בפטנטים לטכנולוגיות micro ScoutCam™ שלה, כמו גם למערכת MUSE™, המכשיר הרפואי שמפתחת החברה המאפשר לרופאים לבצע הליכי פונדופליקציה דרך הפה ללא חתך לטיפול בצרבת כרונית (GERD).

 

מדיגוס פיתחה גם את MUSE – מערכת חדשנית בעלת אישורי FDA ו-CE לביצוע הליך אנדוסקופי (Fundoplication Transoral – TF) לטיפול בצרבת כרונית (GERD), הנחשבת לאחת המחלות הכרוניות השכיחות בעולם. בשנת 2016, הכריזה הסוכנות הפדרלית לרפואה בארה"ב (CMS) על מתן קוד CPT מקטגוריה 1 מספר 43210 לשיפוי ביטוחי להליכי TF ,כגון אלה המבוצעים עם MUSE, לבתי חולים ולמרפאות. בנוסף, מדיגוס נמצאת בתהליך קבלת אישורים רגולטוריים בסין.

 

מדיגוס פיתחה את פורטפוליו המצלמות המורכב ממספר רכיבי מיקרו CMOS ומצלמות וידאו מסוג CCD וכוללת בתוכו את מצלמת ScoutCam™ 1.2 אשר, לידיעת החברה, הינה המצלמה הקטנה ביותר בעולם. טכנולוגיית המצלמה של מדיגוס מכילה פתרונות אופטיקה ותאורה, סנסורים זעירים ומעבדי וידאו מתקדמים מסוג DSP הניתנים להתאמה לצרכים רפואיים ותעשייתיים כאחד. התאמה אישית ואינטגרציה נמצאות בראש סדר העדיפויות בתכנון דגמי ה-ScoutCam. מדיגוס נסחרת בבורסת נאסד"ק ובבורסת תל אביב.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה