חדשות אנליסטים

לאומי שוקי הון על ויקטורי: המיקוד על הרווחיות הגולמית; מורידים המלצה למשקל שוק

לאור התשואה החזקה של המניה בשנה האחרונה, אנו מעדיפים מניות אחרות בסקטור

מערכת ספונסר 22/04/2019 14:18

א+א-

גיל דטנר, אנליסט תקשורת וקמעונאות בלאומי שוקי הון, מפרסם היום עדכון המלצה על מניית ויקטורי: "לאחר עלייה של כ- 25% במניה מאז העדכון האחרון שלנו בספטמבר, אנו מורידים את המלצתנו  למשקל שוק תוך שמירה על מחיר היעד הקיים. הכיוון של המניה בטווח הקצר תלוי לדעתנו ברווחיות - אחרי שנים של עליות חדות בהוצאות השכר, וקושי לעלות מחירים, רשתות המזון נמצאות במאמץ רב להחזיר את הרווחיות למה שהייתה ערב העליות בשכר המינימום. להערכתנו הבשורה תוכל לבוא רק מהגולמי, כאשר ויקטורי נראית לנו פועלת בייעול מרבי."

 

"נכון לעכשיו אנו רואים המשך שיפור הדרגתי ומתון ברווחיות הגולמית, עם רווחיות בשיעור מייצג של 25.3%. נציין כי על מנת להציג אפסייד במניה, נצטרך לראות שיפור לכיוון ה .26%-הנתון הרלוונטי הראשון יהיה של המחצית הראשונה, שכן הרבעון הראשון יהיה חלש בגלל עיתוי חג הפסח."

 

ויקטורי, הנמצאת בשליטת משפחת רביד ומנוהלת על ידי המנכ"ל אייל רביד, הפעילה בסוף השנה שעברה 49 סניפים ועתידה לפתוח 2 חנויות במהלך 2019 ולסגור אחת בשל הסבה של מבנה. בשנת 2018 עלתה המניה בכ- 14%.

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה