חדשות שוק ההון

הסאגה בפירמידת בזק נמשכת: גד זאבי הגיש הצעה משופרת לבי קום

זאבי פונה ישירות לבי קום ומציע 950 מיליון ₪ כנגד הקצאת מניות; בסוף השבוע קיבלו מחזיקי אג"ח אינטרנט זהב את ההצעה המתחרה של קרן סרצ’לייט; זאבי יפגש היום עם מחזיקי אג"ח בי קום

חדשות ספונסר 21/04/2019 09:53

א+א-

חברת טרימג תקשורת שבבעלותו של גד זאבי הגישה הצעה משופרת לרכישת מניות בי קום, בתגובה להצעה המתוקנת של חברת סרצ’לייט שהתקבלה בסוף השבוע שעבר על ידי מחזיקה אג"ח אינטרנט זהב.

 

הקרב על השליטה בבזק עולה מדרגה כאשר זאבי פונה ישירות לבי קום בהצעה חדשה, בעוד סרצ’לייט מגישה הצעות ופועלת מול דירקטוריון ומחזיקי אג"ח אינטרנט זהב, מה שעלול לעורר מלחמה פנימית בין הקומות השונות בפירמידת בזק.

 

על פי ההצעה החדשה ישלם זאבי סכום של 950 מיליון ₪ עבור ההשקעה בבי קום כנגד הקצאת מניות של החברה. על פי ההצעה החדשה, כנגד ביצוע ההשקעה, החברה תקצה לזאבי מניות רגילות, באופן שבו יתקיים יחס שווה בין סכום ההשקעה לבין שווי החברה.

 

סך של 800 מיליון ₪ מתוך הסכום המוצע ישמש לביצוע פירעון מוקדם למחזיקי אג"ח מסדרה ג’ של החברה, ויתרת הסכום בסך של 150 מיליון ₪ יתווסף למזומן המצוי בקופת החברה בסך 700 מיליון ₪. זאבי מבקש לדלל את בעלי המניות של בי־קום ובראשם אינטרנט זהב בתמורה להצעתו, מאחזקה של 52% לשיעור של 15%–20%. זאבי גם דורש למנות רוב של דירקטורים מטעמו לדירקטוריון ביקום, וכן למנות שני חברים מטעמו בדירקטוריון בזק.

 

היום צפויה פגישה בין זאבי למחזיקי אג"ח בי־קום.

 

 

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה