חדשות שוק ההון

עליות בתל אביב, המדדים המרכזיים עולים 0.5%

בי קום עולה 4% על רקע הצעה משופרת של גד זאבי להשקעה בחברה; סומוטו מזנקת 10% לאחר שהודיעה שהיא בוחנת כניסה לתחום הקנאביס או הרכבים האוטונומיים

חדשות ספונסר 21/04/2019 10:15

א+א-

שבוע המסחר המקוצר לרגל חול המועד פסח נפתח היום בעליות על רקע עליות שערים בבורסות המרכזיות בעולם ביום המסחר האחרון. בארה"ב לא התקיים מסחר ביום ו’ לרגל חג "יום שישי הטוב". גם באוסטרליה והונג קונג לא התקיים מסחר בסוף השבוע. 

 

בניו יורק ננעלו הבורסות ביום ה’ בעליות שערים, כאשר מדד הדאו ג’ונס עלה 0.42%, SP500 הוסיף 0.16% והנאסד"ק נסגר ללא שינוי בעלייה מינורית של 0.02%. החוזים על בורסות ארה"ב, מצביעים בשעה זו על עליות שערים של עד חצי אחוז. 

 

מדד הבנקים עולה 0.4%, מדד הנדל"ן מטפס 0.4%, מדד הנפט וגז מוסיף 0.25% ומדד התקשורת עולה באחוז על רקע הצעה מתוקנת שהגיש בסוף השבוע גד זאבי להשקעה בבי קום, למרות שהצעת קרן סרצ’לייט התקבלה על ידי מחזיקי אג"ח אינטרנט זהב. 

 

מניות הארביטראז’ חוזרות לתל אביב עם פער חיובי של 0.23% וצפויות לתמוך במדדים. טבע חוזרת עם עפר חיובי של אחוז, נייס עם פער חיובי של 1.65%, ואי.אפ.אפ עם פער חיובי של 0.8%. מנגד, מניית טאואר חוזרת עם פער שלילי של 0.95%, ופריגו עם פער ארביטראז’ שלילי של כחצי אחוז. 

 

השבוע, במהלך חול המועד פסח, יתקיימו ימי מסחר מקוצרים בבורסה. שלב הנעילה יחל ב-14:15 וימשך עד 14:25. ביום חמישי לא יתקיים מסחר לרגל החג השני. 

 

בסוף השבוע נסגר המסחר בתל אביב בירידות שערים בסיום המסחר, מדד ת”א 35 ירד 0.56%. פריגו ירדה 2.9% לאחר שחזרה עם פער ארביטראז’ שלילי גדול. קנביט צללה 7.2% על רקע הודעת החברה כי בכוונתה להנפיק עד 1.8 מיליון מניות, מהלך שהושלם לאחר סיום המסחר ביום ו’ דיווחה החברה כי גייסה 31.5 מיליון ש"ח, הגיוס הגדול ביותר של חברת קנאביס ישראלית עד כה. 

 

כתבות נוספות

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה