חדשות שוק ההון

קדימהסטם קיבלה אישור ממשרד הבריאות להמשיך בניסוי בחולי ALS

הניסוי הקליני נערך במחלקה לנוירולוגיה של הדסה עין כרם, והוא יכלול 16 חולים בנוסף לחמישה שכבר טופלו בקבוצת הניסוי הראשונה;תוצאות עבור קבוצת הניסוי השנייה צפויות להתקבל בסוף שנת 2019

חדשות ספונסר 18/04/2019 17:01

א+א-

חברת קדימהסטם מודיעה כי קיבלה ממשרד הבריאות אישור להמשיך בהשתלת תאים בחמישה חולי ALS נוספים שגויסו לקבוצת הניסוי השנייה של פאזה a 1/2 באמצעות המוצר התאי AstroRx שפותח בחברה.

 

לקראת שלב זה של הניסוי הקליני ולאחר קבלת המלצת ועדת המעקב לבטיחות (ה-DSMB), החברה קיבלה את אישור משרד הבריאות לעבור לקבוצת הניסוי השנייה. בהתאם לפרוטוקול הקליני, בקבוצת הניסוי השנייה, חולי ה-ALS יטופלו בכמות תאים הגדולה פי 2.5 מהקבוצה הראשונה. תוצאות עבור קבוצת הניסוי השנייה צפויות להתקבל בסוף שנת 2019 .

 

הניסוי הקליני נערך במחלקה לנוירולוגיה של המרכז הרפואי הדסה עין כרם, והוא צפוי לכלול עוד 16 חולים בנוסף לחמישה שכבר טופלו בקבוצת הניסוי הראשונה. מטרת הניסוי היא לבחון את הבטיחות והיעילות של AstroRx בחולי ALS .

 

תוצאות עבור קבוצת הניסוי הראשונה צפויות להתקבל בעוד כארבעה חודשים. החברה ערוכה להמשך טיפול בקבוצת החולים השנייה.

 

 

חברת קדימהסטם הוקמה בשנת 2009 על בסיס הידע שנצבר במעבדתו של פרופ’ מישל רבל במכון ויצמן למדע, במסגרת הסכם רישיון שנחתם עם חברת "ידע מחקר ופיתוח", הזרוע היישומית של מכון וייצמן. חברת קדימהסטם השקיעה עד היום למעלה מ 40 מיליון דולר בפיתוח טכנולוגיות החברה.

 

הטכנולוגיה שפותחה בקדימהסטם על ידי פרופ’ מישל רבל, המדען הראשי של החברה, ודר’ מיכל יזרעאל, סמנכ"לית מו"פ מחלות נוירודגנרטיביות, מציגה גישה ייחודית להשתלת תאים. גישה זו מייצרת תאים בריאים שמתפקדים במקום התאים שתפקודם נפגע במחלת ה-ALS , ובכך מהווים מעין חלק חילוף במערכת העצבים.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה