חדשות שוק ההון

אנלייט אנרגיה במו”מ לרכישת פרוייקט אנרגיית רוח בצפון-מערב אירופה

תרכוש 100% מהאחזקות בחברת הפרויקט; היקף ההשקעה הצפויה 135-145 מיליון אירו

חדשות ספונסר 18/04/2019 09:58

א+א-

חברת אנלייט אנרגיה מדווחת הבוקר כי היא מנהלת משא ומתן לרכישת מלוא הזכויות בפרויקט אנרגיית רוח בצפון מערב אירופה, בהספק כולל של כ- 113 מגה-וואט, המצוי בתהליכי פיתוח מתקדמים מאוד.

 

בהתאם למתווה העסקה הנדון, החברה תרכוש 100% מהאחזקות בחברת הפרויקט, המחזיקה במרבית ההיתרים והזכויות בקרקע הדרושים להקמת הפרויקט.

 

על פי הערכות ראשוניות, עלות ההשקעה הכוללת בפרויקט נאמדת בכ-135-145 מיליון אירו. בכוונת החברה לפעול לקבלת מימון לפרויקט במתווה של מימון פרויקטאלי כשעל פי הערכות החברה, שיעור ההון העצמי אשר יידרש במתווה כאמור יעמוד על כ- 50% מעלות ההשקעה הכוללת בפרויקט.

 

השלמת המשא ומתן והשלמת העסקה כפופים למשתנים שונים, בין היתר השלמת בדיקות הנאותות בקשר לפרויקט לשביעות רצון החברה, הגעה להסכמות סופיות על תנאי העסקה עם המוכרים והשלמת התנאים המתלים לעסקה, כפי שיוסכמו בין הצדדים.

 

לחברת אנלייט אנרגיה יש שני פרוייקטים של אנרגיית רוח בקוסובו ובאירלנד. ביולי 2018 חתמה החברה על הסכם לרכישת הזכויות בפרויקט בספרד בהספק של כ-300 מגה ואט. עלות ההשקעה הכוללת בפרויקט נאמדת בסך של כ-320-360 מיליון אירו. הסכום המדובר כולל את עלויות הקמת הפרויקט, עלויות המימון ורכישת הזכויות.

 

הערכות החברה הן כי שיעור ההון העצמי הנדרש לפרויקט יעמוד על כ-40-50% מעלות ההשקעה הכוללת. הפרויקט נמצא כעת בשלבי פיתוח מתקדמים והשלים תסקיר סביבתי, תכנית מאושרת (תב"ע), קבלת תנאי חיבור לרשת והשגת מרבית הזכויות בקרקע, כאשר השלבים שנותרו להשלמת הפיתוח כוללים הוצאת היתרי בניה והשלמת הבטחת הזכויות בקרקע ליתרת שטחי הטורבינות ולתוואי קווי החשמל.

 

אנלייט אנרגיה נסחרת במדד תל אביב 90, במכפיל רווח של 482. מתחילת השנה עלתה המניה 31.52%.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה