חדשות שוק ההון

המסחר בבורסת ת”א ננעל בירידות שערים

מדד ת"א 35 ירד בכ – 0.81% ומדד ת"א 125 ירד בכ – 0.75%. מבין המדדים הסקטוריאליים בלט הביומד שירד בכ – 2%

מערכת ספונסר 17/04/2019 17:48

א+א-

הבורסה בת"א נסגרה בירידות שערים. מדד ת"א 35 ירד בשיעור של כ – 0.81% ומדד ת"א 125 רשם ירידה של כ – 0.75%. מדד ת"א SME60 ירד בכ –0.90%. באשר למדדים הסקטוריאליים, בלט לשלילה מדד הביומד שירד בכ – 2%. מדד הבנקים בלט גם הוא כשירד בכ – 1.40%.

את מחזורי המסחר הגדולים היום בבורסה המקומית, ריכזו מניות לאומי, דיסקונט, מזרחי טפחות, אלביט מערכות ובזק, בירידה. כמו כן מניות שיכון ובינוי, נייס וכיל ריכזו מחזורי מסחר גדולים בעלייה.

העליות הבולטות היום נמדדו בקרב מניית חברה לישראל שעלתה בכ – 4.5%, ואחריה מניות נובה, מבני תעשיה, שיכון ובינוי, מטריקס, גזית גלוב, ביג ונייס.

את שיעורי הירידות הגדולים הובילה היום מניית בי קומיוניקיישנס שירדה בכ – 5.7% ואחריה מניות פועלים, אופקו הלת’, בזק, פלסאון תעשיות, מבטח שמיר, נפטא וקמהדע.

היקף המסחר היום עמד על כ – 1.2 מיליארד ₪.

המסחר בניו יורק וכן באירופה מתנהל בעליות שערים.

 סאני תקשורת דיווחה היום כי זכתה במכרז לאספקת מכשירי סלולר לעובדי מדינה. זו השנה החמישית בה החברה זוכה במכרז של החשב הכללי במשרד האוצר. סאני תספק מכשירי סמסונג Galaxy S10 לעובדים ולבני משפחותיהם.

צניחה נרשמה במחירי המלונות בישראל בחג הפסח; על פי דיווחים, לילה במלון יוקרה באילת עלה לפני שנה 1,610 ש"ח בתקופה זו, והשנה מוצע תמורת 794 ₪ בלבד.

נובל אנרג’י חנכה מרכז יעודי להכשרת כח אדם שיאייש את אסדות הגז הטבעי. בין השאר יוכשרו במרכז החדש ישראלים שיקלטו לעבודה בפרויקט לוויתן. מחזור ההכשרה הראשון צפוי להיפתח בסוף חודש אפריל.

סקירת אפסילון: "נראה כי השווקים ידשדשו ללא תנודות חריפות ברמות הנוכחיות". עוד קבעו כי "סקטור הבריאות בארה"ב מעיב על המגמה החיובית בגלל לחץ רגולטורי ביחס למחירי התרופות; המומנטום החיובי נמשך לאור העובדה שהסכם הסחר נראה קרוב מתמיד".

מדברי כלכלני לאומי היום: "המשך תהליך העלאת הריבית צפוי להיות הדרגתי וזהיר. השלכות ייסוף השקל והאטת הפעילות בעולם עלולים לעכב העלאת ריבית. בנוסף, אי הוודאות הקשורה במדיניות הממשלה החדשה עלולה לעכב את התהליך".

אלוני חץ: Brockton Everlast רוכשת את בניין מטה ההנהלה של מרקס אנד ספנסר בלונדון. זוהי העסקה השלישית של BE במרכז לונדון. עלות הנכס 220 מיליון ליש"ט.

 בריינסוויי מגיעה לנאסד”ק ומדווחת על גיוס של 27.5 מיליון דולר ללא דיסקאונט. במסגרת הגיוס יונפקו 2.5 מיליון תעודות פיקדון אמריקאיות (ADS) , כל אחת מייצגת 2 מניות רגילות של בריינסוויי, במחיר של 11 דולר לכל ADS.

קנביט תשתף פעולה עם הרצליה מדיקל סנטר בתחום מוצרי הקנאביס. על פי ההסכם, מדיקל סנטר יספק את הידע, המשאבים והמתקנים שברשותו לצורך מחקר, פיתוח ומתן שירותים המבוססים על מוצרי הקנאביס שתייצר החברה.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה