חדשות שוק ההון

סידו הגישה בקשה לפטנט למערכת גידול קנאביס באמצעות בינה מלאכותית

הבקשה לפטנט כוללת את מערכת איסוף הנתונים, העיבוד שלהם, זיהוי כשלים והצלחות ויישום המסקנות

חדשות ספונסר 16/04/2019 12:18

א+א-

חברת הסטרטאפ Seedo הגישה בקשה לרישום לפטנט בארה"ב על מערכת לגידול יעיל של קנאביס רפואי באמצעות בינה מלאכותית. המערכת משולבת במתקן לגידול אוטומטי של קנאביס רפואי, לומדת בזמן אמת כל השפעה של שינוי בטמפרטורה, לחות, מים, שעות אור, דישון ובמדדים נוספים על התפתחות הצמחים ומשפרת באופן מתמיד את היבולים. הבקשה לפטנט כוללת את מערכת איסוף הנתונים, העיבוד שלהם, זיהוי כשלים והצלחות ויישום המסקנות.

 

לדברי זוהר לוי, מנכ"ל סידו, המערכת היא ראשונה מסוגה שמיישמת באופן אפקטיבי את טכנולוגיות הבינה מלאכותית בעולם החקלאות. היא ניתנת ליישום בגידולים רבים נוספים ויכולה להביא להרחבת עונות חקלאיות, פיתוח ענפי חקלאות במקומות שהאקלים בהם לא אפשר זאת עד כה וכן באזורים עירוניים ותעשייתיים שלא מותאמים לחקלאות וזאת תוך הגדלת רווחי החקלאים.

 

מערכות הגידול האוטומטיות לקנאביס רפואי שפיתחה סידו מותאמות לגידול חקלאי בהיקפים גדולים בתוך מכולות עם תנאי מזג אויר מבוקרים ובידוד ממזיקים והן הראשונות בעולם המאפשרות גידול אוטומטי מלא בתוך מתקן סגור. כן פיתחה החברה מתקנים ביתיים המשווקים בעיקר במערב ארה"ב. על פי צפי החברה ייוצרו ברבעון השני של השנה 1800 מתקנים עבור מגדלי קנאביס רפואי בארה"ב ואירופה.

 

חברת סידו חתמה על הסכמים להקמת חוות אוטומטיות לגידול קנאביס רפואי במיכלים בקיבוץ דן בצפון ובמושב ברוש בדרום. מניות החברה נסחרות בבורסה בארה"ב ולאחרונה הצטרף אליה כמשקיע וכחבר מועצת המנהלים דניאל בירנבאום, מנכ"ל סודהסטרים.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה