חדשות שוק ההון

המסחר בבורסת ת”א ננעל בירידות שערים קלות

מדד ת"א 35 אמנם ירד רק בכ – 0.13% ומדד ת"א 125 ירד בכ – 0.06%, אולם רוב המדדים הסקטוריאליים הציגו ירידות חדות יותר; בלט לשלילה מדד הביומד עם ירידה של כ – 1.12%

מערכת ספונסר 15/04/2019 17:50

א+א-

הבורסה בת"א נסגרה היום בירידות שערים, קלות יחסית. מדד ת"א 35 ירד בכ – 0.13% ומדד ת"א 125 רשם ירידה של כ – 0.06%. מדד ת"א SME60 ירד בשיעור של כ – 0.95% ובאשר למדדים הסקטוריאליים, בלטו מדד הביומד שירד בכ – 0.9%. ומדד הגז והנפט שירד בכ – 0.7%.

את מחזורי המסחר הגדולים היום בבורסה המקומית, ריכזו מניות פועלים, מזרחי טפחות, בזק, לאומי ואלביט מערכות בירידה, וכן מניות נייס, אנרג’יאן וכיל בעלייה.

העליות הבולטות היום נמדדו בקרב מניית אנרג’יאן שעלתה בכ – 6.2% ואחריה מניות סלקום, ארקו החזקות, פרטנר, פוקס, רמי לוי, איסתא ושטראוס.

את שיעורי הירידות הגדולים הובילה היום מניית בזק שירדה בכ – 3.7% אחריה מניות ישראמקו יהש, תמר פטרוליום, דלק קידוחים, מג’יק, בראק אן וי, קבוצת דלק ובי קומיוניקיישנס.

היקף המסחר היום עמד על כ – 1.2 מיליארד ₪.

המסחר בניו יורק מתנהל בנטייה לירידות ובאירופה נטייה לעליות.

הכלכלן הראשי במשרד האוצר: מלאי הדירות בידי משקיעים הוסיף לרדת בחודש פברואר. בפברואר נגרעו מהמלאי 420 דירות. מאז החל לרדת מלאי דירות המשקיעים באפריל 2016 נגרעו ממנו עד פברואר השנה כ-16.5 אלף דירת. האזורים המובילים בירידה: חיפה והמרכז.

Pepper יאפשר לבני נוער פתיחת חשבון בנק דיגיטלי – ללא צורך בחשבון קודם. רקפת רוסק עמינח, מנכ"לית לאומי: "נוכל ללוות את לקוחותינו הצעירים החל מהמפגש הראשון שלהם עם המערכת הבנקאית, ולהציע להם לנהל את הכסף שלהם בדרך חדשה ורלוונטית".

 אשטרום נכסים דיווחה על מו”מ לרכישת שני נכסים מניבים באנגליה. תמורת העסקה כ-139 מיליון פאונד; שכר הדירה הצפוי משני הנכסים הוא 8.8 מיליון פאונד בשנה.

החשב הכללי פרסם היום כי החוב הממשלתי גדל בשנת 2018 ב - 40 מיליארד ₪. שיעור החוב הציבורי מהתוצר עומד על 61.0%, המשקף עלייה קלה של 0.5% מהשנה הקודמת.

מספר המשרות הפנויות ברבעון הראשון ירד ב - 7.7%. מנתונים שמפרסמת הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה עולה כי הביקוש לעובדים הוא הנמוך ביותר מזה שלוש שנים.

מנכ”ל בנק הפועלים אריק פינטו הודיע כי יסיים את תפקידו בסוף השנה. אחרי 40 שנה בשירות הבנק מתוכן 3 שנים כמנכ"ל פורש פינטו מתפקידו עם סיום חוזה העסקתו; יעזוב את הבנק בסוף שנת 2019.

מיטב דש: הממשלה המסתמנת בישראל מעלה חשש שסיכון הגירעון יעלה. בנק ישראל הפך ל"יוני" יותר, אך עמדתו עשויה להשתנות במהירות אם סביבת האינפלציה תמשיך לעלות אפילו במעט.

מדברי לאומי שוקי הון שפורסמו היום: "מדד מרץ צפוי לעלות ב 0.5%. מדובר במדד הגבוה ביותר מאז מדד מאי 2018; לאחר פרסום המדד צפויה סביבת האינפלציה להמשיך ולתקוע יתד בתוך יעד יציבות המחירים של בנק ישראל".

לאומי שוקי הון מעלים מחיר יעד לרמי לוי: ”אין הצדקה לדשדוש המתמשך”. עוד הוסיפו כי "לאור התוצאות הטובות במחצית השנייה של השנה מחיר היעד עולה מ-224 ש"ח ל-237 ש"ח למנייה וגוזר אפסייד של 25%".

סייפ-טי משיקה יכולות לניתוח התנהגויות של משתמשים וארגונים. החברה מודיעה כי פיתחה טכנולוגיה לאיתור אנומליות המהווה חיזוק משמעותי לפתרון Software Defined Perimeter.

תמדא :RCK חתמה על הסכם למכירת שתילי קנאביס במיליון ₪. המגדל ירכוש מהחברה 10,000 שתילים בתמורה ל-100 ₪ לשתיל. השתילים יסופקו על ידי RCK עד לסוף שנת 2020.

שותפות רא”מ: תפוקת החשמל שניתן לייצר מפצלי שמן ופסולת גדולה מהצפוי. מתוצאות הפיילוט שערכה החברה עולה כי ניתן להגיע לכ -55 – 65 מגה וואט. השותפות תדווח בהמשך בדבר המשמעות הכלכלית של תוצאות הפיילוט.

תגלית גז לאנרג’יאן במאגר כריש: בקידוח האקספלורציה התגלו 28 - 42 BCM המצטרפים ל - 45 BCM שכבר התגלו במאגר; הקידוח הגיע לעומק של 4,880 מטר.

 מדיקל קומפרשן: פארמוקן גייסה 2.5 מיליון ₪ בהקצאה פרטית. הגיוס במחיר הגבוה ב-6.2% ממחיר הסגירה אמש. ההקצאה הפרטית מקדמת את מדיקל לקראת יציאה משימור ומעבר למסחר רציף.

אינטרקיור: קנדוק הגישה טיוטת תשקיף לקראת הנפקה בנאסד”ק. לאחרונה מינתה קנדוק את האלוף ניצן אלון למנכ"ל והצהירה על כוונתה להגיע להנפקה בניו יורק. החברה הודיעה שתפעל להגדלת כושר הייצור ל - 100 טון בשנה.

 סומוטו צופה עלייה של 70% ברווח התפעולי לרבעון הראשון של 2019. ההכנסות צפויות להסתכם בכ – 11.5 - 12 מיליון דולר. יתרת המזומנים נטו של החברה: כ - 14.5 מיליון דולר.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה