חדשות שוק ההון

חברת אחים דוניץ רוכשת חברת בת של גינדי השקעות

העסקה כוללת רכישת זכויות לבניית כ-1,000 דירות בפרויקטים של פינוי בינוי ברמת השרון וגבעתיים וכן זכויות לאחזקה בחניון בתל אביב

חדשות ספונסר 14/04/2019 13:41

א+א-

חברת אחים דוניץ מרחיבה את פעילות ההתחדשות העירונית שלה ורוכשת חברות בנות של גינדי השקעות, הכוללות רכישת זכויות לבניית של כ-1,000 דירות בפרויקטים של פינוי בינוי ברמת השרון וגבעתיים וכן זכויות לאחזקה בחניון בתל אביב תמורת 55 מיליון שקל. במקרה של אי מימוש אופציית החניון כהגדרתה בדיווח המיידי, תשלם החברה בדרך של הלוואה סך נוסף של 10 מיליון שקל.

 

הרכישה תמומן בדרך של העמדת הלוואת בעלים לחברה הנרכשת, שתשמש לפירעון הלוואה קיימת שנטלו גינדי השקעות והחברה הנרכשת מגוף מוסדי. כ- 7.5 מיליון שקל יופקדו בנאמנות לאחר מועד חתימת העסקה ועד להשלמת העסקה.

 

נכון למועד החתימה החברה הנרכשת הינה בעלת זכויות בפרויקט פינוי בינוי בגבעתיים, מחזיקה 75% מהונה המונפק והנפרע של חברת פרויקט בתחום הפינוי בינוי ברמת השרון ו- 25% מהונה המונפק והנפרע של חברה המחזיקה בחניון בתל אביב יפו.

 

לפרויקטים של החברה הנרכשת, יש תב״ע מאושרת ולמעלה מ-80% חתימות דיירים. הפרויקטים הללו מצטרפים לפרויקט בינוי-פינוי בראשון לציון של כ-1400 יחידות דיור הנימצא בבניה מתקדמת ולעוד פרויקטים גדולים של פינוי בינוי בתל אביב ובגבעתיים הנמצאים בשלבים שונים, כך שלאחר העסקה היקף הדירות של החברה בהתחדשות עירונית יעמוד על כ-3000 דירות.

 

נסים אחיעזרא, מנכ"ל אחים דוניץ, מציין: "שני הפרויקטים הללו מייצגים את מדיניות החברה לבנות באזורי ביקוש, והניסיון הרב שלנו בהתחדשות עירונית יאפשר לנו לעשות זאת על הצד הטוב היותר. הפרויקטים ממוקמים באזורים טובים בערים שלהן, ושניהם כבר עברו את השלבים הבירוקרטיים המשמעותיים של חתימות ואישור תב"ע שמעכבים פרויקטים שנים רבות, מה שאנו מאמינים שיאפשר להוציא את אלו לדרך בקרוב".

 

חברת אחים דוניץ היא חברה ציבורית הפעילה מזה כ-50 שנה. לחברה מספר פרויקטים של פינוי בינוי, בקריית האמנים פרויקט הכולל פינוי של 276 דירות ובניית כ- 1400 דירות ב-14 מגדלים בני 25-35 קומות. הפרויקט נמצא בשלב מתקדם כאשר 5 מגדלים כבר אוכלסו.

 

לחברה שני פרויקטים נוספים של התחדשות עירונית בשלבי תכנון. האחד במתחם הנמצא בשכונת יד אליהו בתל אביב, הגובל ממערב בגן וולפסון וממזרח בגבעתיים. המתחם משתרע על פני כ-15 דונם ומורכב ממספר בניינים ובהם 150 דירות ושטחי מסחר, במקומם תבנה החברה כ- 450 דירות. בנוסף, החברה מקדמת פרויקט ברחוב המרי בגבעתיים. לחברה פרויקטים רגילים בשלבים שונים בהיקף של למעלה מ-1000 דירות ובהן כ-350 יח"ד בגני תקווה, כ-250 יח"ד ברחובות, וכ- 1000 יח"ד באשדוד.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה