חדשות שוק ההון

אלקטריאון תסלול כביש חשמלי בשוודיה

החברה זכתה במכרז של ממשלת שוודיה להדגמת טכנולוגיית הכביש החשמלי שלה בהיקף של 45 מיליון ₪

חדשות ספונסר 14/04/2019 11:09

א+א- 2

חברת אלקטריאון מודיעה הבוקר כי ב-12.4.2019 (יום ו’), הכריז מנהל התחבורה השוודי על זכייתה של אלקטריאון AB, חברה בת בבעלות מלאה של החברה שהתאגדה בשוודיה לצורך המכרז, במכרז להדגמת טכנולוגיית כביש חשמלי בשוודיה.

 

אלקטריאון AB  תפרוס ותתקין על גבי כביש קיים את טכנולוגיית החברה לאורך מסלול של 1.6 ק"מ כחלק ממסלול כולל של 4.1 ק"מ בין שדה התעופה לעיר ויבסקי שבאי גוטלנד בשוודיה.

 

על גבי הכביש שיצויד בטכנולוגיית החברה מתוכננת הנעה של אוטובוס חשמלי אשר ישמש כשאטל ציבורי ומשאית חשמלית אשר תיבחן על ידי נהג מקצועי. מטרת הניסוי  הינה לבחון את מוכנות המערכת שפותחה על ידי החברה להתקנה בפרויקטים בהיקפים גדולים יותר על גבי כבישים מהירים.

 

הכביש, המבוסס על טכנולוגיית הטעינה האלחוטית הדינאמית שפיתחה החברה, צפוי להיות הראשון מסוגו בעולם הטוען משאית ואוטובוס חשמליים תוך כדי נסיעה.

 

לצורך ביצוע הפרויקט, הוקם קונסורציום בהובלת חברת AB ElectReon ,כאשר במסגרת הקמת הקונסורציום התקשרה החברה עם צדדים שלישיים אשר מתעתדים ליטול חלק בפרויקט יחד עם החברה קרי, החברה תתקשר כחלק מזכייתה במכרז עם מנהל התחבורה השוודי וכדי שניתן יהיה לבצע את העבודות נשוא המכרז התקשרה החברה עם צדדים שלישיים אשר יעניקו לחברה חלק מהשירותים נשוא המכרז.

 

העלות הכוללת המוערכת של הפרויקט הינה כ-45 מיליון ש"ח, כאשר ממשלת שוודיה צפויה לממן כ-35 מיליון ש"ח מעלות הפרויקט, ויתר הפרויקט צפוי להיות ממומן בשווה כסף ע"י חברי הקונסורציום. החברה מעריכה כי התשלומים שישולמו על ידי ממשלת שוודיה יכסו את ההוצאות שתידרש החברה להוציא במסגרת הפרויקט.

 

החברה מעריכה כי הפרויקט צפוי להמשך כ-3 שנים.

 

למיטב ידיעת החברה, הפרויקט הינו צעד אסטרטגי חשוב בדרך ליישום מפת הדרכים של ממשלת שוודיה בתחום הכביש החשמלי. תכנית זו כוללת ישום עתידי של כ-2,000 ק"מ של כביש חשמלי בכבישים מהירים עבור טעינה דינאמית של משאיות חשמליות, פרויקט בהיקף משוער של כ-3 מיליארד דולר ארה"ב.

 

השוק הגלובאלי העצום של המשאיות הכבדות הבין-עירוניות גדל במהירות ואין כיום פתרון מעשי לדרישה לצמצום פליטות גזי החממה ממשאיות אלו. שוק זה מהווה שוק יעד ראשוני משמעותי של החברה בנוסף לשוק התחבורה הציבורית העירונית.

 

נכון למועד דיווח זה טרם נחתם הסכם מפורט עם מנהל התחבורה השוודי, ויתכן שחלק מתנאי הפרויקט בפועל יהיו שונים מהמפורט בדיווח זה.

 

2 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  נקנתה ב2.2019הייתי מופסדת 16%

  וכעת מעט מאד.....מקווה שתיתן רווח|16| מתנה לפסח.....|12|
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  אקוש 14/04/2019 11:36

 2. 2
  איפה עמינדב ? דברים מתחילים לזוז |31|

  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  שילקה 14/04/2019 11:20