חדשות שוק ההון

המסחר בבורסת ת”א ננעל בעליות שערים

מדד ת"א 35 עלה בכ – 0.76% ומדד ת"א 125 עלה בכ – 0.89%. מבין המדדים הסקטוריאליים בלט לחיוב מדד הנפט והגז

מערכת ספונסר 10/04/2019 17:58

א+א-

ביום שלאחר הבחירות לכנסת נסגרה הבורסה בת"א בעליות שערים. מדד ת"א 35 עלה בשיעור של כ – 0.76% ומדד ת"א 125 רשם עליה של כ – 0.89%. מדד ת"א SME60 עלה בכ –0.61%. באשר למדדים הסקטוריאליים, בלט לחיוב מדד הנפט והגז שעלה בכ – 2.46%.

את מחזורי המסחר הגדולים היום בבורסה המקומית, ריכזו מניות לאומי, פועלים, אלביט מערכות, דיסקונט, מזרחי טפחות ונייס, בעלייה. כמו כן מניות טבע ובזק ריכזו מחזורי מסחר גדולים בירידה.

העליות הבולטות היום נמדדו בקרב מניית או פי סי אנרגיה שעלתה בכ – 7%, מניית קבות דלק עם עליה של כ – 6.5%, ואחריהן אלקטרה צריכה, אלביט מערכות, הכשרת הישוב, תמר פטרוליום, דלק קידוחים ולייבפרסון.
את שיעורי הירידות הגדולים הובילה היום מניית טבע שירדה בכ – 4.3%, ואחריה מניות רדהיל, אופקו הלת’, סאמיט, נייר חדרה, אורמת טכנו, כיל ואיי.אפ.אפ.

היקף המסחר היום עמד על כ – 1.2 מיליארד ₪.

המסחר בניו יורק וכן באירופה מתנהל בנטייה לעליות שערים קלות.

חוזה בהיקף 6.7 מיליון דולר דווח על ידי חברת מגל. החברה חתמה על הסכם לתקופה של 34 חודשים, לתחזוקת מערכות לזיהוי חדירה בגבולות.

איגוד התעשייה הקיבוצית ערך כנס ראשון לתחום הקאנביס. במפגש השתתפו כ-70 קיבוצים מרחבי הארץ, בעלי רישיונות או כאלו שבתהליך, וכן קיבוצים המעוניינים להשקיע בתחום.

הראל פיננסים פרסמו המלצה באשר ליום שלאחר הבחירות, לפיה: ”עכשיו צריך לטפל בגירעון”. עוד הוסיפו כי "להערכתנו, לקראת הרבעון האחרון של השנה ובמהלך 2020 נראה תמהיל הכולל קיצוץ תקציבי, עליית מיסים מסוימת וגם גידול מתון ביעד הגירעון".

 לאומי שוקי הון על גזית גלוב: "תנועה איטית בכיוון הנכון". עוד צוין כי "מחיר היעד יורד ל-34 ₪, אך משקף אפסייד של 17% הנתמך בסביבה העסקית שעדיין חיובית לסקטור ובפוטנציאל הטמון בתוכנית האסטרטגית".

 סרגון תספק כיסוי ארצי של שירותי G4 רחבי פס למפעיל סלולרי בגינאה המשוונית. החברה התקינה את קו תמסורת המיקרוגל הנחשב לארוך מסוגו בעולם לטובת תקשורת בין אזורי המדינה לעיר הבירה הממוקמת יותר מ-240 ק"מ מחופי המדינה.

יאיר פודים מסיים את כהונתו בקאנומד על רקע חקירת הרשות לניירות ערך. פודים כיהן כיו"ר דירקטוריון החברה החל משנת 2015. גיא רוזן המשמש כחבר הדירקטוריון יחליף את פודים בתפקיד

 אלביט מערכות מגייסת 665 מיליון ₪ בהנפקה פרטית. החברה קיבלה התחייבויות ממשקיעים מוסדיים לרכישת מניות במחיר של 472 ₪ למניה. השלמת ההנפקה צפויה להסתיים בשבוע הבא.

תחנת הכוח התרמו - סולרית של ”נגב אנרגיה” באשלים מתחילה בהפעלה מסחרית. חברת נגב אנרגיה קיבלה מרשות החשמל רישיון קבוע לייצור חשמל ותתחיל כבר מחר לספק חשמל נקי לרשת החשמל הארצית בכמות אשר תענה על צריכה של כ-70,000 משקי בית.

כלל ביוטכנולוגיה: קיידנט התחילה בניסוי Phase II ותקבל מנוברטיס 15 מיליון דולר. הניסוי הוא בתרופה המיועדת לסובלים מדיכאון עמיד לטיפול. על פי ההסכם נוברטיס תשלם לקיידנט תשלומים מבוססי מכירות בהיקף של עד 386 מיליון דולר.

קבוצת לוינשטין תבנה כ- 300 יח”ד בהתחדשות עירונית ברמת אביב. זהו הפרויקט השלישי של החברה בשכונת רמת אביב והוא כולל הריסה של 3 בנייני רכבת ישנים בני 3 קומות הכוללים 54 יחידות דיור ישנות והקמת 3 בניינים חדשים בני 6.5 קומות.

סייפ-טי רוכשת את נט-נאט, ספקית פתרונות רשת פרוקסי עסקית מאובטחת. הרכישה מתבצעת בתמורה ל- 9.7 מיליון דולר. החברה תממן את עסקת הרכש באמצעות הקצאה פרטית בסך 6 מיליון דולר.

שוהם ביזנס השלימה גיוס אג”ח בהיקף של 100 מיליון שקל. אגרות החוב נושאות ריבית של 4.6% ומיועדות לגיוון והוזלת עלויות המימון, טיוב תיק האשראי ותמיכה בצמיחה.

קרן סרצ’לייט הגישה הצעה משופרת לרכישת אינטרנט זהב. ההצעה השלישית של הקרן כוללת רכישה של מניות ביקום ב - 165 מיליון ₪ במזומן ו-60 מיליון ₪ ישולמו במניות ביקום.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה