לאומי שוקי הון על גזית גלוב: תנועה איטית בכיוון הנכון

מחיר היעד יורד ל-34 ₪, אך משקף אפסייד של 17% הנתמך בסביבה העסקית שעדיין חיובית לסקטור ובפוטנציאל הטמון בתוכנית האסטרטגית

חדשות ספונסר 10/04/2019 14:35

א+א-

אלה פריד, אנליסטית בכירה בלאומי שוקי הון, מפרסמת היום עדכון המלצה על מניית גזית גלוב. לדברי פריד, בלאומי מותירים את ההמלצה למניית גזית-גלוב על "משקל יתר" ומורידים את מחיר היעד ל- 34 שקלים, המשקף אפ-סייד של 17% . מחיר זה מבוסס על ה- NAV הסחיר בלבד. פריד מציינת, כי ב- 12 החודשים האחרונים רשמה מניית גזית גלוב תשואה שלילית של כ- 9% מול תשואה חיובית של כ- 13% , שרשם מדד ת"א 125. בתקופה הנתונה איבדה מניית חברת הבת המזרח אירופית ATR כ- 9% ואילו מניית CTY הסקנדינבית רשמה תשואה חיובית של כ- 7% .

 

הירידה החדה במניית גזית בסוף שנת 2018 , נבעה בעיקר מחשש מפני רמת המינוף של הסולו מול התכווצותו של ה- NAV השכיר. עליית השווי הנכסי למנייה בחישוב פשוט תלויה במידה רבה בערכים הנגזרים מעסקת FCR , הצפויה להביא להורדה המיוחלת של המינוף. אנו מבינים את הזהירות, בייחוד על רקע החשש המאקרו-כלכלי באירופה, אבל עדיין רואים פוטנציאל בטווח הבינוני, ממחיקה אפשרית של סיטיקון. עם זאת, אנו מסוגלים להצביע גם על יתרונות במבנה הנוכחי, שמאפשר לשמור על הנזילות.

 

מימוש האחזקה בחברה הקנדית בהיקף של כ- 1.2 מיליארד CAD יעמוד היום להצבעה, ואם יתקבל - יוריד את האחזקה של גזית מכ- 32% לכ- 8% . העסקה אמורה להוריד את המינוף לכ-46% אך היא גם תקטין את ה- FFO החזוי הממוצע של גזית בשיעור של 8% לכ- 584 מ’ ש’.

 

טיוב תיק הנכסים הוא תהליך מתמשך. בשנה שעברה נמכרו נכסים בכ- 1.1 מיליארד ש’ ונרכשו נכסים בהיקף של כ- 4.4 מיליארד ש’. כיום, כ- 75% משווי הנכסים של הקבוצה מרוכז ב- 14 ערי מטרופולין , עליה של 8% מול שנה שחלפה.

 

גזית ממשיכה ביישום האסטרטגיה להגדלת רכיב הנדל"ן הפרטי והתמקדות באזורי מרכז אורבניים בעלי מאפיינים סוציו-אקונומיים גבוהים. בהנחת השלמה של עסקת FCR צפוי שיעור הנכסים הפרטיים לעלות לכ- 46% משווי הפורטפוליו.

 

נתוני הקמעונאות ב- 5 מתוך 6 מדינות מפתח בפורטפוליו האירופי ממשיכים להיות טובים למדי, עם המשך דשדוש רק בנורבגיה, למרות שזו נהנית מהתרחבות כלכלית בעקבות עליית מחירי הנפט. באטריום המזרח-אירופית מרוכזים כיום כ- 85% משווי הנכסים בפולין וצ’כיה וכ- 50% בערי הבירה.

 

בלאומי מוסיפים: "אנו היינו רוצים לראות כניסה של שותפים פיננסיים לפורטפוליו האירופי של גזית, אבל תהליכים אלה לוקחים זמן".

 

מהלך שנת 2018 נרשמה עליית ערך נדל"ן להשקעה ולפיתוח בחברות הפרטיות בסך של כ- 481 מ’ כ-90% מזה ברבעון הרביעי. העלייה שיקפה בין היתר עלייה בדמי שכירות בנכסים פרטיים בברזיל ובארה"ב. נציין, כי הגידול בשווי נדל"ן להשקעה קוזז ע"י ירידה בשווי הנדל"ן להשקעה בחברות ציבוריות, בעיקר בסיטיקון, אשר קטנואשתקד בכ- 317 מ’ ש’ (כ- 150 מ’ מזה חלק החברה). ההון העצמי המיוחס לבעלי המניות של גזית ירד במהלך שנת 2018 בכ- 635 מ’ ש’ - כ- 4.2 ש’ למניה. נציין כי ירידת מחיר מניית Regency שמומשה במלואה בתקופת הדוח, נבעה מערכי שיא שרשמה המניה קודם לכן. ההשפעות השליליות כללו את השפעות המט"ח, קנסות מפירעון מוקדם ברכישות עצמיות של אג"ח ומניות שקוזזו בעליית בשווי נכסים.

 

בשלב זה, הירידה ב- FFO וסיכוני המטבע, ממשיכים להוות סיכון אינהרנטי. מאידך, מדובר באחזקה שמספקת פיזור. להערכתנו, היכולת להתאזר בסבלנות היא קריטית בתהליכי ההשבחה ומי שמוכן להתאזר בסבלנות עשוי גם ליהנות מבררנות, שהיא מבורכת לטעמנו אך מאטה את התזרים.

 

בשורה התחתונה, השווי הנכסי למניה חזר להוות הגנה מפני האי-יציבות בטווח הקצר. שיעור הריבית הממוצעת של החוב סולו ירדה לרמה של 3.96% . מחיר היעד שלנו מגלם אפ-סייד של 17% ונתמך בסביבה העסקית שעדיין חיובית לסקטור ובפוטנציאל הטמון בתוכנית האסטרטגית.

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה