חדשות שוק ההון

כלל ביוטכנולוגיה: קיידנט התחילה בניסוי Phase II תקבל מ-Novartis 15 מיליון דולר

הניסוי הוא בתרופה המיועדת לסובלים מדיכאון עמיד לטיפול; על פי ההסכם נוברטיס תשלם לקיידנט תשלומים מבוססי מכירות בהיקף של עד 386 מיליון דולר

חדשות ספונסר 10/04/2019 12:04

א+א-

כלל תעשיות ביוטכנולוגיה מדווחת הבוקר כי Cadent Therapeutics Inc, המוחזקת על ידי החברה בשיעור של כ-16%, קיבלה הודעה מ-Novartis בדבר התחלת ניסוי קליני Phase II בתרופה MIJ821 המיועדת לחולים הסובלים מדיכאון עמיד לטיפול עבורה קיבלה רישיון מידי Cadent

בעת התחלת הניסוי, הושגה אבן דרך נוספת במסגרת הסכם הרישיון עם נוברטיס. בעקבות השגת אבן הדרך כאמור זכאית Cadent לתשלום בסך של 15 מיליון דולר מ-Novartis.

 

הניסוי הינו אקראי, סמוי והוא צפוי לכלול 66 חולים שיחולקו למספר זרועות: משטרי מינון שונים של התרופה, זרוע ביקורת פלסבו וזרוע ביקורת ketamine. היעד העיקרי של הניסוי הינו שינוי במדד הדיכאון Montgomery Asberg Depression Rating Scale בקרב חולים המטופלים בתרופה בהשוואה למטופלים בפלסבו. סיום המעקב אחרי החולים צפוי ברבעון הראשון 2020.

 

Cadent הינה חברת ביופארמה אמריקאית המפתחת טכנולוגיה המבוססת על מודולוציה של קולטני NMDA ותעלות SK2 לטיפול בהפרעות נוירו-פסיכיאטריות. ל-Cadent הסכם רישיון עם Novartis לפיתוח תרופה לטיפול בדיכאון המבוססת על עיכוב הפעילות של קולטן ל-NMDA.

 

על פי הסכם הרישיון, Novartis מממנת את פיתוח התרופה ותשלם ל-Cadent תשלומים תלויי אבני דרך פיתוחיים ואבני דרך מבוססי מכירות בהיקף כולל של עד 386 מיליון דולר, בתוספת תמלוגים ממכירות. כמו כן, Cadent מפתחת את התרופה CAD-1883 להסדרת הפעילות העצבית ב-Cerebellum לטיפול בהפרעות תנועה מסוג essential tremor ו-SCA (spinocerebellar ataxias) הנבחנת בניסוי קליני Phase IIa, וכן תרופה לטיפול בהפרעות קוגניטיביות בחולי סכיזופרניה המבוססת על הגברת פעילותו של קולטן ל-NMDA.

כתבות נוספות

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה