חדשות שוק ההון

המסחר בבורסת ת”א ננעל בעליות שערים

מדד ת"א 35 עלה בכ – 0.64% ומדד ת"א 125 עלה בכ – 0.56%. מבין המדדים הסקטוריאליים בלט לחיוב מדד התקשורת

מערכת ספונסר 08/04/2019 17:49

א+א-

הבורסה בת"א נסגרה היום בעליות שערים. מדד ת"א 35 עלה בכ – 0.64% ומדד ת"א 125 רשם עלייה של כ – 0.56%. מדד ת"א SME60 עלה בשיעור של כ – 0.23% ובאשר למדדים הסקטוריאליים, בלט מדד התקשורת שעלה בכ – 1.68%. מדדי הביטוח, הנפט והגז ירדו.

את מחזורי המסחר הגדולים היום בבורסה המקומית, ריכזו מניות בזק, לאומי, פועלים, דיסקונט, מזרחי טפחות, פריגו וכיל, בעלייה. בנוסף, מניית נייס ריכזה מחזור מסחר גדול בירידה.

העליות הבולטות היום נמדדו בקרב מניית בי קומיוניקיישנס שעלתה בכ – 14%, ואחריהן מניות בזק, קמטק, קבוצת אשטרום, דור אלון, אלקטרה צריכה, הכשרת הישוב ותדיראן הולדינגס.

את שיעורי הירידות הגדולים הובילה היום מניית תמר פטרוליום שירדה בכ – 4%, ואחריה מניות מגדל ביטוח, מנורה, נפטא, לייבפרסון, אלוט, ארד ופמס.

היקף המסחר היום עמד על כ – 1.1 מיליארד ₪.

המסחר בניו יורק מתנהל במגמה שלילית ובאירופה נטייה לירידות.

הוועדה המוניטרית החליטה היום להותיר את הריבית ללא שינוי. הוועדה מעריכה שתוואי העלאת הריבית בעתיד יהיה הדרגתי וזהיר, באופן שיתמוך בתהליך שבסופו האינפלציה תתייצב בסביבת מרכז תחום היעד.

 קמטק מדווחת על הזמנת מספר מערכות Eagle בהיקף של 7 מיליון דולר. ההזמנות יותקנו במהלך הרבעון השני של 2019; המניה הגיבה בעלייה.

אינטל תומכת במעבדה לעיבוד שפה באוניברסיטת בר-אילן. החברה הודיעה על תמיכתה בתכנית מחקר משותפת לשלוש שנים, במימון של כמיליון וחצי שקלים. המחקר מתמקד בניתוח טקסטים ואיחוד מידע ויישומיהם בתחומים כגון חיפוש מידע באופן אינטראקטיבי.

צ’ק-קאפ מודיעה היום על התחלת ניסוי ה - Pilot בארה”ב. הניסוי במערכת ה - C-Scan לאבחון ולמניעת סרטן המעי הגס נערך ב - 45 מטופלים המוגדרים בסיכון ממוצע לפוליפים ולסרטן המעי הגס.

מתוך סקירת אקסלנס: "בנק ישראל יתקשה להעלות ריבית בטווח הנראה לעין". עוד נכתב בסקירה שפורסמה היום, כי "פרמיית אי הוודאות שהשוק דורש מהבחירות גבוהה כנראה מזאת שדרש במערכות קודמות וזה כולל את ציפיות האינפלציה ואת השקל".

הערכת מיטב דש: "ללא צעדים מרסנים, הגירעון צפוי לטפס השנה לכ – 4%".בבית ההשקעות ציינו כי "אנו מעריכים שבנק ישראל עשוי להעביר מסר שהסיכוי לעליית ריבית בפגישתו במאי יחסית גבוה".

ראדא מדווחת על הזמנות בהיקף של 6 מיליון דולר.5 מיליון דולר מההזמנות הן למכ"מים טקטיים; מעל למיליון דולר מההזמנות הן הזמנות המשך למוצרי האוויוניקה של החברה.

 לאומי שוקי הון מעלים המלצה על פוקס עם אפסייד של 10%: "לאור התוצאות החזקות של החברה, לאחר שנה מאוד חזקה ותשואה לא פחות מרשימה, מעלים את מחיר היעד שלנו למניה, מ - 103 ש"ח ל - 116 ₪"

רדיס לאבס השיקה פלטפורמה המאפשרת למפתחים לארגן מידע בבסיס נתונים אחד. בכנס רדיס החמישי שהתקיים השבוע בסן פרנסיסקו, חשפה החברה את החזון שלה לשנים הקרובות. לפני מספר שבועות הודיעה החברה על גיוס של 60 מיליון דולר.

הראל פיננסים פרסמה המלצה לפיה "אין להתרגש מהבחירות". עוד נכתב כי "על המשקיעים להמשיך לבחון את התמונה הכלכלית ולשמור על פיזור אפיקי לקראת התנודתיות שעשויה ללוות את תהליך הרכבת הממשלה".

 פורסייט זכתה בזהב בפרסי אדיסון 2019. מערכת הראייה הממוחשבת של פורסייט זכתה בקטגוריית רכבים אוטונומיים אחרי שנבחרה על ידי צוות של למעלה מ-3,000 שופטים.

סייפ-טי מדווחת על הרחבת תיק הפטנטים של החברה. משרד הפטנטים אישר את השימוש בטכנולוגיית ה"גישה ההפוכה" המאפשרת גישה מאובטחת לרשתות ושירותים.

SEEDO תקים חווה אוטומטית לגידול קנאביס על שטח של 10 דונם במושב ברוש. כושר הייצור של החווה צפוי להגיע להיקף של 12 טון של תפרחת יבשה בשנה. בנוסף, החברה מודיעה על גיוס של 15 מיליון שקל.

גד זאבי הגיש הצעה לרכישת אינטרנט זהב. ההצעה הינה בסך 300 מיליון ₪ כנגד רכישת 100% ממניות החברה. הסכום יעבור לקופת ביקום ויושקע בחברה. מניית בי קום זינקה בתגובה.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה