מחשבים וטכנולוגיה

רדיס לאבס השיקה פלטפורמה המאפשרת למפתחים לארגן מידע בבסיס נתונים אחד

בכנס רדיס החמישי שהתקיים השבוע בסן פרנסיסקו, חשפה חברת רדיס לאבס את החזון שלה לשנים הקרובות; לפני מספר שבועות הודיעה החברה על גיוס של 60 מיליון דולר

חדשות ספונסר 08/04/2019 11:50

א+א-

מסדי הנתונים הולכים וגדלים והחברות הגדולות בעולם במרוץ אחרי טכנולוגיות מודרניות לאירגון המידע. רדיס לבס, הפועלת בתחום בסיסי נתונים לאפליקציות מודרניות הודיעה השבוע בכנס רדיס החמישי שנערך בסן פרנסיסקו, על פריצת דרך בתעשיית בסיסי הנתונים כאשר השיקה שני מודלי נתונים חדשים ופלטפורמה חדשנית לארגון המידע המאפשרת תפעול מרובה מודלים כולל תכנות פעולות בין המודלים בתוך בסיס הנתונים. Redis יכול כעת להריץ למעשה כל מודל נתונים באמצעות פלטפורמה אחת ולבצע מיליוני פעולות לשנייה תוך שמירה על זמני תגובה נמוכים מאלפית השנייה.

 

לדברי עופר בנגל, מנכ"ל רדיס: "רדיס הוא בסיס הנתונים מרובה המודלים היחיד שמציע אפשרות אינסופית לתכנות בתוך בסיס הנתונים. החידושים החדשים יאפשרו למשתמשי רדיס לעבד בקשות ממספר רב של מודלי נתונים באופן א-סינכרוני או סינכרוני, עם זמני תגובה נמוכים מאלפית השנייה תחת כל עומס".

 

RedisTimeSeries נועד לאסוף ולאחסן מליארדי נתוני time series במהירות גבוהה, לזקק בקלות את הנתונים באמצעות יכולות מובנות של downsampling, צבירה ודחיסה. בדרך זאת, ארגונים יכולים ליצור שאילתות, ולחלץ נתונים בזמן אמת ולהשיג אנליטיקה מהירה.

 

RedisAI מאפשר להגיש לאפליקציה באופן מהיר מודלים של למידה עמוקה שנלמדו בפלטפורמות כגון TensorFlow, PyPorch ו-TorchScript וע"י כך לקצר באופן דרמטי את משך הזמן עד להפקת התובנות.

 

בתוך כך, רדיס לאבס הודיעה ללקוחותיה בעולם, כי כעת באפשרותם להרחיב את בסיסי הנתונים שלהם להיקפים של פיטהבייט רבים ולעשות זאת באופן חסכוני ומבלי לפגוע במהירות התגובה (פחות מאלפית השנייה) באמצעות הזיכרון הבלתי נדיף (persistent memory)DC Optane™ של אינטל.

 

לדברי בנגל: "הודות לשיתוף הפעולה הקרוב שלנו עם אינטל, לקוחות רדיס אנטרפרייז אינם צריכים להתפשר על ביצועים, היקף המידע או עלויות בעיבוד מערכי נתונים בנפחים עצומים".

 

במבדקים השוואתיים שערכו החברות, הדגים רדיס אנטרפרייז כי שרת יחיד עם מערך נתונים של טרהבייט רבים מסוגל לתמוך ביותר ממיליון פעולות לשנייה בזמני תגובה נמוכים מאלפית השנייה ולשרת 80 אחוזים מהבקשות מהזיכרון הבלתי נדיף. בנוסף, בהשוואה לקונפיגורציות זיכרון מסורתיות המבוססות על DRAM בלבד, השילוב של רדיס אנטרפרייז על גבי Intel Optane מציע חיסכון של יותר מ-40 אחוזים בעלויות לעומת המצב כיום.

 

מנכ"ל הענן של גוגל (Google Cloud Platform) מר תומאס קוריאן (Thomas Kurian) הצטרף למנכ"ל רדיס לאבס עופר בנגל על הבמה בכנס, לסשן שאלות-תשובות, ואמר: "כאשר השתמשתי לראשונה ברדיס בפברואר 2014, התרשמתי מאוד מזמן התגובה המיידי שלו". השניים דנו על הבמה בשיתוף הפעולה בין רדיס לאבס לגוגל.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה