סיוע בזכאות לדיור ציבורי גם לנשים שמקבלות קצבת מזונות

בעקבות עתירה שהגיש הסיוע הציבורי ביטל בית המשפט נוהל שקבע שרק מקבלות הבטחת הכנסה זכאיות לדיור ציבורי

חדשות ספונסר 07/04/2019 14:56

א+א-

במשך שנים ניסתה דבורה אלבז, אם לשלושה ילדים מנתניה, למצות את זכויותיה לדירה בדיור הציבורי. למרות שעמדה ברוב הקריטריונים וכל משכורתה התבססה על קצבת מזונות שקיבלה מהביטוח הלאומי, משרד השיכון סרב להיענות לבקשתה בטענה שזכאות לדיור ציבורי ניתנת רק למי שמקבל קצבת הבטחת הכנסה – אפילו שקצבת המזונות שהיא מקבלת זהה בגובהה להבטחת ההכנסה.

 

דבורה פנתה לסיוע המשפטי במשרד המשפטים, שהגיש באמצעות עו"ד דקלה צרפתי ואיילת הלברשטט אטיאס עתירה כנגד הנוהל של משרד השיכון שקובע כי נשים שמקבלות קצבת מזונות במקום קצבת הבטחת הכנסה לא יהיו זכאיות לדירה בדיור הציבורי. בכך, המקרה של דבורה הפך ממקרה פרטי לעתירה עקרונית.

 

ביהמ"ש המחוזי בת"א קיבל את העתירה במלואה, כשקבע כי מדיניות משרד השיכון אינה שיוונית כלפי נשים הזכאיות לדיור ציבורי וכי יש לבטל את הנוהל הקיים. השופטת מיכל אגמון-גונן סיימה את פסק הדין כשכתבה: "אני תקווה כי בעקבות פסק הדין יתוקנו כלל הנהלים כך שדבורה אלבז וילדיה, יחד עם נשים אחרות במצבה, יתעוררו לבוקר חדש עם תחושה חדשה".

 

דבורה סיפרה: "אני מאד מתרגשת, ומקווה שהמקרה שלי יעזור לאימהות נוספות במצבי שנמצאות במלחמה יום יום לקיים את הילדים שלהן, לתת להם קורת גג בכבוד."

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה