חדשות שוק ההון

המסחר בבורסת ת”א ננעל בעליות שערים

מדד ת"א 35 עלה בכ – 0.20% ומדד ת"א 125 עלה בכ – 0.30%. מבין המדדים הסקטוריאליים בלט לחיוב מדד הנפט והגז

מערכת ספונסר 03/04/2019 17:49

א+א-

הבורסה בת"א נסגרה היום בעליות שערים. מדד ת"א 35 עלה בשיעור של כ – 0.20% ומדד ת"א 125 רשם עליה של כ – 0.30%. מדד ת"א SME60 עלה בכ –0.37%. באשר למדדים הסקטוריאליים, בלט לחיוב מדד הנפט והגז שעלה בכ – 1.70%.

את מחזורי המסחר הגדולים היום בבורסה המקומית, ריכזו מניות דיסקונט, לאומי, פועלים, מזרחי טפחות, נייס ובזק בעלייה, וכן מניות טבע  וכיל בירידה.

העליות הבולטות היום נמדדו בקרב מניית אודיוקודס שעלתה בכ – 8%, מניית דמרי עם עליה של כ – 5%, ואחריהן מניות נפטא, אפקון החזקות, נובה, פועלים, פרטנר וטאואר.

את שיעורי הירידות הגדולים הובילה היום מניית טבע שירדה בכ – 6%, ואחריה מניות בי קומיוניקיישנס, אשטרום נכסים, פלסאון תעשיות, איסתא, או פי סי אנרגיה, הראל השקעות ופוקס.

היקף המסחר היום עמד על כ – 1.2 מיליארד ₪.

המסחר בניו יורק נפתח במגמה חיובית וגם באירופה עליות.

בקשה לתביעה ייצוגית הוגשה היום נגד מרכנתיל בבעלות דיסקונט; עילות התביעה הן הפרת הוראות חוק שירות נתוני אשראי, הפרת חובות האמון, הפרת הוראות חוק איסור לשון הרע, הטעייה, פגיעה בפרטיות, הפרת החובה לשלוח דואר רשום והפרת חובה חקוקה.

 איסתא דיווחה כי תקים מלון בפורטוגל יחד עם קבוצת פתאל. לאחרונה דיווחה איסתא על כוונתה להגדיל את פורטפוליו הנדל"ן המניב לסך של 1.6 מיליארד שקל, במטרה שיניב לחברה NOI של 85 מיליון שקל בשנה.

אבוג’ן הודיעה כי תפתח מוצרי קנאביס רפואיים באמצעות חברה הבת Canonic. ההחלטה על הקמת החברה התקבלה לאחר מעל לשנה של הערכת שוק, השגת האישורים הרגולטוריים הדרושים, הערכת טכנולוגיה ותכנון ראשוני של קו מוצרים.

אנרג’יקס זכתה במכרז השלישי של חברת החשמל להקמת מתקני PV במתח גבוה. החברה זכתה במכסה לתעריף מובטח למתקנים פוטו - וולטאיים בהספק של כ –MW80 , המכסה המרבית שהוקצתה לזוכה כלשהו במסגרת רשימת הזוכים במכרז.

ברנמילר חתמה על מזכר עקרונות למימון בהיקף של 13 מיליון אירו עם EIB. הכסף שתקבל החברה מבנק ההשקעות האירופי ישמש להרחבת פעילות ופיתוח מתקני הייצור של החברה בדימונה.

מידרוג מעלה דירוג לאג”ח כלכלית ירושלים ל - 1A עם אופק יציב. העלאת הדירוג נתמכת בשיפור הפרופיל הפיננסי של החברה; "מידרוג רואה בחיוב את עמידת החברה במדיניותה בתכניות מימושי הנכסים והקטנת רמות המינוף הכלליות".

GPM שבשליטת ארקו החזקות השלימה רכישה של 18 תחנות דלק בפלורידה. זוהי הרכישה הראשונה של GPM במדינת פלורידה; לחברה פריסה של כ-1,350 אתרים ב- 22 מדינות בארה"ב.

כלכלני לאומי פרסמו היום סקירה לפיה: ”הרבעון הראשון של 2019 הסתכם בייסוף של כ-3.5% בשער החליפין של השקל מול סל המטבעות”. עוד הוספו כי "נמשכת מגמת ההתרחבות בצריכה הפרטית, אך בקצב מעט מתון יותר בהשוואה לשנים האחרונות".

ביקום פנתה לבזק בנושא הגדלת ההון הרשום ואפשרות הנפקת זכויות. ביקום מבקשת "לבצע בחינה מעמיקה של כל הנתונים, ולפעול בשיתוף פעולה ובאחריות לטובתה של בזק".

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה