עופר חביב, נשיא ומנכל אבוג'ן קרדיט: יח"צ

אבוג’ן תפתח מוצרי קנאביס רפואיים באמצעות חברה הבת Canonic

ההחלטה על הקמת החברה התקבלה לאחר מעל לשנה של הערכת שוק, השגת האישורים הרגולטוריים הדרושים, הערכת טכנולוגיה ותכנון ראשוני של קו מוצרים

חדשות ספונסר 03/04/2019 12:12

א+א-

אבוג’ן הדואלית, חברת ביוטכנולוגיה העוסקת בפיתוח מוצרים חדשניים לתעשיות מדעי החיים, מודיעה היום על הקמת חברה בת חדשה – Canonic – לפיתוח מוצרי קנאביס רפואי מהדור הבא.

 

אבוג’ן בחנה את תחום הקנאביס הרפואי במשך מעל לשנה, כאשר בחינה זו כללה הערכת שוק, השגת אישורים רגולטוריים לתוכנית המחקר ולהקמת מתקן גידול לצרכי מחקר, הערכה טכנולוגית ותכנון ראשוני של קו מוצרים. הפעילויות ההתחלתיות של Canonic יתמקדו ביצירת זני קנאביס משופרים שיתמודדו עם מחסומי הפיתוח הנוכחיים: יבול נמוך של חומרים פעילים, חוסר יציבות בפרופיל של החומרים הפעילים והתאמת ההרכב המטבולי של הצמח לאינדיקציות רפואיות. מאמצי הפיתוח יתבססו על שימוש בפלטפורמת החיזוי הביולוגי המחשובי (CPB) של אבוג’ן, שהראתה הצלחה בפתרון אתגרים דומים בגידולים אחרים.

 

שוק הקנאביס מוערך בכ-13 מיליארד דולר וצפוי להגיע ל-24 מיליארד דולר עד שנת 2025. למרות הגידול המהיר בשוק הקנאביס, מוצרי הדור הבא יידרשו להתגבר על המגבלות הביולוגיות הבאות: יבול נמוך של מטבוליטים בצמחי הקנאביס – המוביל לעלות גבוהה עבור החולים, יציבות נמוכה בזני הקנאביס – המובילה למוצרים לא הדירים שהופכים לא אמינים כטיפול רפואי או חוסר יכולת להתאים בין פרופיל מטבולי ספציפי של צמח הקנאביס לאינדיקציות רפואיות מובחנות.

 

לאבוג’ן יש יתרון בפתרון מגבלות הפיתוח המתוארות דרך פלטפורמת ה-CPB וכן יכולות בתחום הגנומיקה של הצמח. יכולות אלו פותחו במשך מעל לעשור דרך שיתופי פעולה רבים עם חברות זרעים ואג כימיה מובילות בעולם כגון BASF, Bayer, Corteva, כיל ו-Monsanto, שהתמקדו בשיפור תכונות כדוגמת יבול דרך הגנומיקה של הצמח, וכעת יאפשרו לחברה הבת של אבוג’ן, Canonic, לא רק לעמוד באתגרי הפיתוח המתוארים, אלא גם להאיץ את תהליך פיתוח המוצר דרך הגישה המדעית החיזויית של החברה.

 

תכנית העבודה הנוכחית של Canonic מתמקדת בעיקר בשלושה סוגי מוצרים, כולם באמצעות גישות שאינן טרנסגניות: (i) זני קנאביס בעלי יבול גבוה של מטבוליטים (ii) זני קנאביס יציבים עם יבול מטבוליטים הדיר (iii) זני קנאביס עם פרופיל מטבוליטי ייחודי המותאם לאינדיקציות רפואיות מובחנות. האינדיקציות הנוכחיות שהחברה תתמקד בהן: כאב כרוני, הפרעת דחק פוסט-טראומתית (PTSD) וסרטן. 

 

ד"ר ארנון היימן, מנכ"ל Canonic, אמר כי: "לאחר שהובלתי בשנים האחרונות את חטיבת הזרעים של אבוג’ן, אני גאה להוביל כעת את פעילות הקנאביס של אבוג’ן כמנכ"ל Canonic. הטכנולוגיה הגנומית פורצת הדרך של אבוג’ן, יחד עם הצוות המולטי דיסציפלינרי של החברה ממצב את Canonic באופן ייחודי להבאת מוצרי קנאביס מתקדמים והדירים מהדור הבא. אני סמוך ובטוח שנוכל להשפיע בצורה מהותית על עולם הקנאביס הרפואי."

 

עופר חביב, נשיא ומנכ"ל אבוג’ן, אמר כי: "תחום הקנאביס הרפואי נמצא בתפר שבין פעילותינו בתחום הגנומיקה של הצמח ופעילותנו בתחום בריאות האדם. ביצענו הערכה מעמיקה של התחום והיתרון התחרותי שלנו במשך מעל לשנה, וכעת, עם הקמתה של Canonic, אנו מצפים שהחברה החדשה תתקדם באופן מהיר בפיתוח מוצרי קנאביס רפואיים מהדור הבא ותייצר ערך משמעותי תוך זמן קצר יחסית. ציפייה זו מבוססת בעיקרה על היכולות המוכחות של אבוג’ן בגנומיקה של הצמח והיכולות המחשוביות הייחודיות של החברה שיאפשרו ל-Canonic להתמודד עם האתגרים העיקריים בתחום הצומח והמשמעותי של הקנאביס. אנו מצפים לעדכן אתכם עם התקדמותה של Canonic."

 

כפי שאבוג’ן דיווחה בעבר, כדי לנצל בצורה מירבית את פלטפורמת ה-CPB, אבוג’ן החליטה להתמקד, באמצעות חטיבה או חברה בת, במספר תעשיות מבוססות מדעי החיים בהן הטכנולוגיה הייחודית שלה עשויה להוות יתרון משמעותי בפיתוחם של מוצרים מהדור הבא. Canonic, בדומה לחברות הבת האחרות של אבוג’ן, תקבל גישה מלאה ליכולות הארגוניות המלאות ולפלטפורמה לחיזוי בילוגי ה-CPB של אבוג’ן. בנוסף, Canonic תוכל לקדם באופן עצמאי את האסטרטגיה העסקית והפיננסית שלה ולהבטיח בכך את מימון פעילותה בעתיד.

  1. מניות בכתבה
  2. אבוגן

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה