חדשות שוק ההון

ברנמילר חתמה על מזכר עקרונות למימון בהיקף של 13 מיליון אירו עם EIB

הכסף שתקבל החברה מבנק ההשקעות האירופי ישמש להרחבת פעילות ופיתוח מתקני הייצור של החברה בדימונה

חדשות ספונסר 03/04/2019 12:25

א+א- 1

ברנמילר אנרג’י (סימול: ברנמ), המפתחת מערכות מתקדמות לאגירת אנרגיה, דיווחה היום על חתימת מזכר עקרונות עם בנק ההשקעות האירופי (EIB) למימון בהיקף של 13 מיליון אירו, להרחבת פעילות ופיתוח מתקני הייצור של החברה בדימונה.

 

המימון הוא לתקופה של 5 שנים, ללא החזרי קרן עד למועד הפירעון הסופי (בולט), בריבית ממוצעת של 5%. מתווה העסקה כולל גם תמלוגים של 2% ממכירות החברה, עד לסכום מרבי של 26 מיליון אירו.

 

המימון מבנק ההשקעות האירופי ניתן במסגרת תוכנית Horizon2020 של האיחוד האירופי, שנועדה לסייע במימון פרויקטי מו"פ חדשניים ופורצי דרך. הכספים מיועדים להרחבת פעילות ופיתוח מתקני ייצור מתקדמים לרכיבי אגירה, בנוסף למענק שאישרה הרשות להשקעות ולפיתוח התעשייה במשרד הכלכלה. החברה צופה, כי הסכם המימון ייחתם במהלך הרבעון השלישי של 2019.

 

מערכת האגירה שפיתחה ברנמילר נטענת ממספר מקורות אנרגיה, בהם שמש ורוח, גז טבעי וחום שיורי – ומייצרת קיטור יציב המתאים לייצור חשמל או ליישומים תעשייתיים. טכנולוגיה זו מתאימה לתחנות מסוגים וגדלים שונים, ותומכת במערכות הולכת וחלוקת חשמל באמצעות הסטת אנרגיה משעות השפל לשעות שיא הצריכה.

 

מנכ"ל ומייסד ברנמילר אנרג’י, אבי ברנמילר, אמר: "EIB הוא מהבנקים הגדולים והחשובים בעולם בתחום התשתיות, והחלטתו לתמוך בטכנולוגיה הייחודית שלנו, לאחר תהליך ממושך של בדיקות היתכנות, מהווה הצבעת אמון חשובה בנו. מימון זה יסייע בהרחבת פיתוח מערך הייצור שלנו בדימונה, שיענה על הצורך הגובר בפתרונות אגירה מתקדמים שיאפשרו אספקת חשמל וחום יעילים, חכמים ונקיים". 

 

ברנמילר אנרג׳י הוקמה ב-2012 על-ידי אבי ברנמילר, מנכ"ל סולל לשעבר, וקבוצת מהנדסים שפרשו מסולל לאחר מכירתה לסימנס הגרמנית ב-2009. טכנולוגיית האגירה שפיתחה החברה מאפשרת לאגור חום ממגוון מקורות אנרגיה ולהמירו לחשמל נקי וקיטור תעשייתי בכל שעות היממה.

 

השימוש בטכנולוגיית האגירה שפיתחה החברה משפרת משמעותית את יעילות הפקת החשמל וכתוצאה מכך חוסכת בפליטות. בנוסף, היא מספקת פתרונות לתחום ניהול הרשת החכמה באמצעות ניוד חשמל משעות השפל לשעות השיא.

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    חברה שתדבר רבות בשנים הקרובות

    שווה מעקב
    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    ניילי 03/04/2019 13:05